6 usług, które powinieneś wybrać do prowadzenia firmy w Internecie

Obecnie coraz więcej firm przenosi swoją działalność do Internetu. Prowadzenie firmy internetowo można sobie ułatwić, korzystając z określonych narzędzi. Wśród nich można znaleźć platformy do budowy strony WWW, pakiety biurowe, banki zdjęć, programy do wystawiania faktur i dokonywania płatności, ale przede wszystkim powinniśmy zadbać o ciągłość działań biznesu i bezpieczeństwo firmy wybierając usługę nowoczesnego Data Center.

Data Center – dane firmy są najważniejsze

Dane firmy ulokowane w bezpiecznym miejscu to podstawa do prowadzenia biznesu, zwłaszcza w Internecie. Nowoczesne Data Center to ośrodek przetwarzania danych, którego celem jest utrzymanie w ciągłym dostępie zasobów i aplikacji danej firmy. To duża moc obliczeniowa, starannie dobrane rozwiązania IT i stały dostęp do przechowywanych w wirtualnym środowisku danych. Usługę Data Center oferuje wielu operatorów, wśród których znajduje się m.in. INEA. Z Data Center korzystają nie tylko duże korporacje, ale również mniejsze firmy, takie jak kancelarie prawne, notarialne, biura księgowe oraz branża artystyczna, architektoniczna, produkcyjna i medyczna. Wszyscy, których biznes wiąże się z potrzebą archiwizowania, przesyłania, agregowania dorobku firmowego i potrzebą tworzenia historii firmy w bezpiecznej lokalizacji.  To również doskonałe rozwiązanie dla firm, które przechodząc w tryb zdalny, potrzebują udostępniać pliki swoim pracownikom, a później zapewnić bezpieczeństwo ich przechowywania.

W ramach Data Center dostępna jest usługa kolokacji, czyli udostępniania powierzchni fizycznej i infrastruktury teletechnicznej w bezpiecznym ośrodku przetwarzania danych, dzięki czemu firmy zyskują stabilne środowisko pracy dla swoich systemów informatycznych. Ponadto Data Center to również możliwość wykonywania kopii zapasowych, czyli backupu danych, co jest podstawą ochrony firmowych danych przed zniszczeniem lub utratą, czy kradzieżą. Dzięki takiej kopii zapasowej przechowywanej na serwerze w innej lokalizacji niż siedziba klienta bardzo szybko można takie dane odtworzyć i powrócić do pracy. Jeśli chcesz maksymalnie zabezpieczyć dane swojego biznesu, w ramach Data Center możesz również skorzystać z usługi Cloud, czyli prywatnej chmury do przechowywania danych, dzięki której firma ma zapewnioną pełną integrację danych w jednym miejscu oraz dostęp do nich o każdej porze i z każdego miejsca.

WordPress – platforma do budowy strony internetowej

Strona internetowa to wizytówka firmy, stąd też warto zadbać o jej reprezentatywny wygląd. Jeśli nie jesteśmy specjalistami w zakresie tworzenia takich stron, możemy skorzystać z platformy do budowy strony. Narzędziem, które doskonale sprawdza się w tej kwestii, jest WordPress. Dzięki szeregowi funkcjonalności stworzymy z nim wymarzoną stronę o wybranej szacie graficznej.

Asana i Trello – narzędzia do planowania pracy

Jeśli chcesz, aby praca w Twoim zespole była efektywna, potrzebujesz wydajnego narzędzia, które pomoże zaplanować zadania i zorganizować czas współpracowników. Programy do zarządzania projektami pozwolą w prosty i intuicyjny sposób wymieniać się efektami pracy w zespole, usprawniać przepływ informacji, określać terminy wykonywania zadań czy odpowiednio rozdysponować zasoby. Sprawdzą się zwłaszcza podczas pracy zdalnej z zespołem, podczas planowania pracy i przesyłania sobie plików.

Asana to prosty program do planowania, dzięki któremu w formie listy zadań możecie wspólnie ułożyć harmonogram pracy. Narzędzie umożliwia przypisywanie zadań poszczególnym osobom z zespołu oraz prowadzenie chatu na jego temat. Powiadomienia o zmianach statusu lub zakończeniu zadania są automatycznie przekazywane do całego zespołu, dzięki czemu wszyscy możecie być na bieżąco. Asana umożliwia również czytelne przedstawienie zadań w formie graficznej – jako tablicy z poszczególnymi taskami i odpowiedzialnymi za nie członkami zespołu.

W podobny sposób działa inne narzędzie do planowania pracy Trello. To popularny program, który umożliwia organizację projektów na tablicach, komunikację z zespołem lub udostępnianie plików. Zakładając karty poszczególnych zadań możecie dzielić się przemyśleniami, listami spraw do załatwienia czy informacjami o budżetach.

Banki zdjęć – doskonały pomysł na ulepszenie wizualne strony internetowej firmy

Poszukiwania idealnego zdjęcia do artykułu branżowego lub podstrony mogą być czasochłonne. Warto w takim przypadku skorzystać z dostępnych w Internecie banków zdjęć. Udostępniają one prace wielu artystów, często zupełnie nieodpłatnie, oferując zdjęcia o różnej tematyce. Wystarczy tylko wpisać w specjalnej wyszukiwarce interesujące nas hasło, by uzyskać co najmniej kilka propozycji zdjęć. Wśród darmowych serwisów oferujących zdjęcia za darmo znajdują się m.in. Pexels oraz Unsplash.

Canva i Descript – narzędzia do tworzenia grafik, wideo i podcastów

Jeśli wolisz samodzielnie zaprojektować grafikę, którą wykorzystasz na swojej stronie lub w kanałach social media, warto skorzystać z darmowego programu do tworzenia grafiki online, np. Canva. Narzędzie łączy funkcje projektowania grafik o różnych rozmiarach, prezentacji multimedialnych, czy graficznego opracowania dokumentów. Znajdziesz tam mnóstwo darmowych szablonów z edytowalnymi elementami, które z łatwością dopasujesz do wizerunku swojej firmy. Stworzone pliki można pobrać lub udostępnić w social mediach.

Jeśli chcesz pójść o krok dalej i na stronie internetowej planujesz dodawanie bardziej dynamicznych elementów, warto zapoznać się z programem Descript, dzięki któremu możesz nagrywać, edytować, miksować oraz dodawać pliki wideo i audio. Program możesz wykorzystać do stworzenia własnego podcastu, reklamy swojej oferty czy transkrypcji wideo.

Fakturownia – proste wystawianie faktur i dokonywanie płatności

Wystawianie faktur i związane z tym rozliczenia spędzają sen z powiek wielu przedsiębiorcom. Poruszanie się w tym obszarze działalności można sobie jednak uprościć dzięki takiemu programowi jak Fakturownia. Dzięki niemu za niewielką opłatą nie tylko wystawimy faktury, ale również wyślemy takie dokumenty mailem, przygotujemy płatności i wygenerujemy różnego rodzaju raporty. To doskonała alternatywa w przypadku mniejszej firmy.

Redakcja IwK

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *