Dozowniki do mydła – jak wybrać odpowiednie?

Odwiedzając toaletę publiczną, zazwyczaj można natknąć się na nowoczesne dozowniki mydła w płynie lub w pianie. Jest to najodpowiedniejsza opcja, umożliwiająca korzystanie z preparatu myjącego przez wiele osób z zachowaniem fundamentalnych zasad higieny. Osoby decydujące o designie łazienek w miejscach użytku publicznego często zastanawiają się, na jakich parametrach oprzeć się, wybierając dozownik do mydła. Oto garść wartościowych wskazówek!

Najważniejsze cechy dozowników do mydła

Pojemnik, w którym umieszczany jest preparat myjący to świetne rozwiązanie z punktu widzenia higieny. Niweluje on bowiem konieczność dotykania mydła, a zatem znacząco ogranicza ryzyko rozprzestrzeniania się bakterii, wirusów oraz szkodliwych, chorobotwórczych drobnoustrojów. Kupując dozowniki do mydła, warto zwrócić uwagę na kilka newralgicznych parametrów, które zadecydują o jakości, użyteczności oraz estetyce produktu.  

Sposób obsługi

Mechanizm działania pojemnika aplikującego mydło jest stosunkowo prosty. Zazwyczaj wystarczy nacisnąć przycisk, a określona ilość preparatu dozowana jest na dłonie. Większość dozowników do mydła programowanych jest w taki sposób, aby jedna dawka była wystarczająca do skutecznego oczyszczenia dłoni. Nowoczesne produkty wyposażane są w czujnik ruchu lub prostą fotokomórkę, która – po wsunięciu dłoni w wyznaczony obszar pod dozownikiem – automatycznie uruchamia aplikator, co zwalnia użytkownika z konieczności dotykania urządzenia! 

Pojemność pojemników na mydło

Ta cecha również ma znaczenie. Warto zaznaczyć, że w miejscach, gdzie przewidywana jest obecność dużej liczby osób, najlepiej zaopatrzyć się w większe dozowniki. Dzięki temu zyska się pewność, że sprostają one wymaganiom wszystkich użytkowników i niepotrzebne będzie częste uzupełnianie wkładu środka myjącego. Duże pojemniki na mydło w płynie sprawdzą się w galeriach handlowych oraz w toaletach publicznych w centrach miast. Mniejsze można wybrać do kawiarni i restauracji, gdzie obsługa stale kontroluje zasoby mydła. 

Wygląd ma znaczenie

Estetyka dozowników powinna odpowiadać ogólnemu designowi łazienki. Toaleta publiczna to najczęściej miejsce emanujące sterylnością, co ma wzbudzić w odwiedzających ją osobach poczucie zaufania i higieny. Dlatego pojemniki z mydłem muszą wpisywać się w ten wystrój – najlepiej, gdy są prostej konstrukcji i łatwe do utrzymania w czystości. 

Ilość dozowników w toalecie

Decyzja o liczbie pojemników z mydłem jest istotna z punktu widzenia użyteczności i komfortu korzystania z łazienki. W tłumnie odwiedzanych toaletach warto postawić na kilka dozowników, co ułatwi szybką wymianę użytkowników i ograniczy kolejki osób oczekujących na umycie dłoni. 

Jak widać, aspektów decydujących o praktyczności dozowników do mydła jest wiele. Biorąc pod uwagę je wszystkie, można mieć pewność, że toaleta odpowie na zróżnicowane oczekiwania i będzie wygodna oraz funkcjonalna. Ma to szczególne znaczenie w miejscach, gdzie ilość odwiedzających ją osób jest spora.

Redakcja IwK

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *