Fundusze ETF Świecą Jasno w 2021

Fundusze Exchange Traded Funds (ETF) miały wspaniały rok w 2020 roku, pomimo zawirowań, które wstrząsnęły rynkami finansowymi. Zwłaszcza fundusze ETF na Złoto, świeciły jasno w szaleństwie rynkowym wywołanym pandemią. Gdy aktywność gospodarcza na całym świecie zwolniła, wpływając na stopy procentowe i inflację, rynki stały się zmiennym i nieprzewidywalnym miejscem. Jednak wśród tego pojawił się trend, który spowodował, że młodzi inwestorzy zainteresowali się funduszami ETF. Przyjrzyjmy się bliżej najnowszym trendom dotyczącym funduszy ETF, oraz temu, które fundusze ETF stają się coraz bardziej popularne i sposobom inwestowania w fundusze ETF z regulowanym brokerem online z aplikacją.

Krótkie wprowadzenie do funduszy ETF

Zacznijmy od samego początku, odpowiadając na pytanie, czym właściwie są ETFy? Fundusz giełdowy lub ETF to aktywa, które śledzą określony zestaw akcji, podobnie jak indeks, jednak ETF oferują grupy akcji pod jednym parasolem. Zasadniczo ETF jest zbywalnym instrumentem, który śledzi indeksy, surowce, obligacje lub dowolny koszyk aktywów, który pozwala inwestorowi skorzystać ze zmian cen wielu aktywów w jednej transakcji. Co więcej, handel ETF-ami jako kontraktami CFD lub kontraktami różnicowymi pozwala inwestorom na handel określonymi aktywami bez konieczności ich zakupu. Na przykład inwestorzy handlujący ETF na Złoto, mogą handlować po cenie złota bez konieczności zakupu złota, ponieważ złoty ETF śledzi wyniki cen złota kruszcowego – jeśli cena złota rośnie, wartość złota ETF rośnie i odwrotnie. Handel złotem ETF jest tylko jednym z wielu.

Fundusze ETF pozwalają również nowym inwestorom na dywersyfikację swoich portfeli poprzez możliwość zanurzenia się w różnych sektorach na rynkach. W dobie natychmiastowej gratyfikacji, która prowadzi młodych inwestorów do kultury handlu w ruchu, opcja inwestowania w fundusze ETF z regulowanym brokerem internetowym z aplikacją, wyróżnia się łatwością użytkowania i wygodą.

Co jest na topie w świecie funduszy ETF?

Ponieważ rynki wciąż znajdują się w chaosie po szalonym roku 2020, opcje ETF typu „arystokrata dywidendy” są jednymi z najpopularniejszych. Te fundusze ETF należą do najlepszych firm arystokratycznych z długą i konsekwentną historią wypłaty dywidend rok do roku. Charakter tych funduszy ETF sprawia, że ​​są one bardziej atrakcyjne dla inwestorów w okresach niepewności, ponieważ uważa się, że są one bardziej skłonne do zapewniania stałych zwrotów niż inne, bardziej zmienne opcje. Należą do nich fundusze takie jak Vanguard Dividend Apprestruction ETF, SPDR S&P Dividend ETF i iShares Select Dividend ETF.

Dzięki pandemii kolejnym trendem, który wpływa na świat ETF-ów, jest skłonność rynków do sztucznej inteligencji i robotyki. Sztuczna inteligencja pomaga ulepszyć wiele sektorów, od reklamy po opiekę zdrowotną i gry, i dlatego zwraca uwagę inwestorów, szczególnie w związku z pojawieniem się koronawirusa i późniejszym zwiększonym naciskiem na technologię. W rezultacie coraz bardziej popularne w tej dziedzinie fundusze ETF obejmują Global X Robotics & Artificial Intelligence ETF, iShares Robotics i Artificial Intelligence Multisector ETF oraz First Trust Nasdaq Artificial Intelligence and Robotics ETF. Wraz z sektorem AI pandemia doprowadziła do większego skupienia się na handlu elektronicznym. Ze względu na blokady i różne ograniczenia związane z COVID-19, coraz więcej osób decyduje się teraz pozostać w domu, pracować z domu i robić zakupy online, aby uniknąć przebywania w sklepach, co doprowadziło do wzrostu popularności internetowych funduszy ETF. Takie jak First Trust Dow Jones Internet Index, ARK Next Generation Internet ETF i Invesco NASDAQ Internet ETF stały się bardziej popularne w ciągu ostatniego roku i najprawdopodobniej będą nadal rosły wraz ze wzrostem zainteresowania cyfrowego.

Innym trendem, który przenosi się na świat ETF, jest globalny zwrot w kierunku zielonej energii i zrównoważonego rozwoju. Wraz z prezydentem USA Joe Bidenem, wielkim zwolennikiem zielonej energii, a Europą skupiającą się na drastycznym obniżeniu emisji dwutlenku węgla w ciągu najbliższych kilku lat, sektor zielonej energii rozgrzewa się na rynkach. Invesco Solar ETF i Invesco WilderHill Clean Energy ETF odnotowały ponad 200% wzrost w ciągu ostatniego roku w wyniku zmiany w kierunku bardziej zrównoważonej przyszłości.

Fundusze ETF Bitcoin kradną światło dzienne

Jeśli chodzi o nowe fundusze ETF, fundusze ETF Bitcoin robią fale na rynkach. Stany Zjednoczone niedawno zatwierdziły nowy ETF Bitcoin, który, według JP Morgan, może konkurować z takimi jak Grayscale’s Bitcoin Trust, a być może nawet wpłynąć na cenę Bitcoin. Niektórzy stratedzy JP Morgan powiedzieli, że nowy ETF Bitcoin może spowodować utratę siły przez Greyscale Bitcoin Trust, gdy inwestorzy zostaną wyparci, co może spowodować spadek premii, co z kolei może wpłynąć na cenę Bitcoina. Nikolaos Panigirtzoglou i grupa strategów JP Morgan powiedzieli: „Kaskada wypływów GBTC i załamanie się jej premii prawdopodobnie miałyby negatywne krótkoterminowe konsekwencje dla Bitcoina, biorąc pod uwagę przepływ i znaczenie sygnalizacji GBTC”.

Podsumowując

Oczywiste jest, że rok 2021 toruje drogę ETF-om, tworząc bardzo interesującą sytuację dla inwestorów na całym świecie. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o handlu funduszami ETF, możesz zacząć od przeprowadzenia przeglądu regulowanych platform brokerskich. Umożliwi to wybranie platformy, która najbardziej Ci odpowiada. Jeśli szukasz wiarygodnego europejskiego brokera, te recenzje regulowanych platform brokerskich prawdopodobnie zaprowadzą Cię do Vestle. Vestle oferuje szeroki wybór instrumentów ETF – w tym złoto ETF – a także setki innych instrumentów CFD, w tym surowce, akcje, indeksy, waluty obce i kryptowaluty. Platforma handlowa Vestle łączy w sobie najnowocześniejszą technologię z łatwym w użyciu interfejsem, ułatwiając otwieranie, zamykanie i monitorowanie transakcji, jednocześnie wyprzedzając rynek dzięki wyborowi cennych narzędzi handlowych. A jeśli chcesz zainwestować w fundusze ETF u regulowanego brokera internetowego z aplikacją, aplikacja mobilna Vestle zawiera wszystkie funkcje platformy komputerowej, dzięki czemu możesz wykonywać transakcje w dowolnym miejscu.

Zarejestruj się już dziś i skorzystaj z renomowanego pakietu edukacyjnego Vestle, zawierającego samouczki wideo, pouczające przewodniki w formacie PDF oraz szkolenie 1 na 1 z trenerem handlu na żywo. Zacznij teraz i handluj wiedzą.

Vestle (znany dawniej jako iFOREX) jest nazwą handlową iCFD Limited, licencjowana i regulowana przez Cypryjski Urząd Securities and Exchange Commision (CYSEC) numer licencji: 143/11. Materiały zawarte w niniejszym dokumencie, zostały stworzone we współpracy z Vestle i nie powinny w żaden sposób być rozumiane, bezpośrednio lub pośrednio, jako porady inwestycyjne, rekomendacje lub sugestie o strategii inwestycyjnej w odniesieniu do instrumentów finansowych, w jakikolwiek sposób. Każde wskazanie dotychczasowych wyników lub symulację wyników z przeszłości w tym dokumencie nie są wyznacznikiem przyszłych wyników. Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 78.16% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy. Uwaga: obliczenia przeszłych zmian wyników, mogą przedstawiać futures kontrakty, a nie aktywa bazowe. Pełne zrzeczenie się: https://www.vestle.pl/legal/analysis-disclaimer.html

Redakcja IwK

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.