Jak łatwo i wygodnie rozliczyć PIT 37?

0
153
e-pit 37

Początek roku to nie tylko nowe plany i możliwości, ale także obowiązki do spełnienia. Jednym z nich jest rozliczenie podatku, czyli popularnego PIT-a. Dla wielu wciąż pozostaje on czarną magią i z roku na rok szukają pomocy wśród bliskich, jak i w Internecie.

 Na szczęście obecnie sprawa jest bardzo ułatwiona – mamy specjalne programy, które rozliczają PIT online. Jednak trzeba wiedzieć, jak z nich korzystać, aby nie zrobić żadnych błędów, które później mogą być tylko zbędnym problemem. W końcu nikt z nas nie chce chodzić po urzędach!

PIT 37 – jak go wypełnić online?

Najpopularniejsze rozliczenie podatku to właśnie deklaracja PIT 37. Korzystają z niej praktycznie wszystkie miejsca pracy. Dotyczy to nie tylko pracowników i zleceniobiorców, ale także emerytów i rencistów. Kwota opodatkowania obecnie wynosi 18% i 32%.

Innowacją od tego roku jest brak opodatkowania przychodów osób do 26 roku życia. Jest to równoważne z brakiem potrzeby wypełniania PIT-u.

Wszystkie inne osoby, które wykazują opodatkowany przychód są zobowiązane do rozliczenia PIT-u. Z pomocą specjalnego programu nie będzie to żaden kłopot.

Wystarczy wejść na stronę e-pity.pl, na której znajdziemy dokładne instrukcje jak krok po kroku wypełnić formularz. Wszystko bez wychodzenia z domu, w ciągu kilku minut – gotowe oświadczenie zostaje wysłane za pomocą platformy internetowej!

E-pity – czy to bezpieczne?

Wiele osób obawia się, że przy wypełnianiu rozliczenia przez program PIT popełnią jakiś błąd lub zwyczajnie sobie z tym nie poradzą. Naprawdę wszelkie te obawy są nieuzasadnione! Program jest bardzo intuicyjny i prosty w obsłudze – wystarczy podać odpowiednie dane, których umiejscowienie mamy dokładnie określone, a resztę oblicza aplikacja. Szybko, łatwo i wygodnie. 

W razie jakichkolwiek wątpliwości możemy skorygować PIT online i wszystko sprawdzić. Nawet w przypadku różnych ulg, rozliczania razem z małżonkiem lub różnego typu przychodów – sprawa jest tak samo prosta! Dodatkowo na stronie e-pity.pl znajdziemy wiele przydatnych artykułów i instrukcje postępowania w każdym z tych przypadków. 

pit 37

Rozliczanie podatku bez tajemnic

Nawet niedoświadczone osoby powinny odważyć się i samodzielnie wypełnić swoją deklarację. Po zapoznaniu się z instrukcją i podstawową wiedzą już po pierwszym razie nie będziemy mieć żadnych problemów z corocznym wypełnianiem PIT-u. Internetowe rozliczanie to najlepszy i najszybszy sposób. PIT 37 przestanie być dla nas tajemnicą i staniemy się samodzielni w kwestii podatków. 

Jeśli wciąż nie jesteśmy przekonani do tego sposobu, pozostaje tylko zapoznać się z filmem instruktażowym lub którymkolwiek z artykułów. Wtedy na własne oczy przekonamy się, że to naprawdę najlepsza opcja. Koniec z chodzeniem po urzędach, proszeniem o pomoc innych osób i głowieniem się, czy mój PIT 37 jest dobrze rozliczony. Rozliczanie podatku nie musi być problemem, jeśli zrobisz to przez Internet. Co jest dodatkowym atutem, rozliczane PIT-y online zwykle szybciej zostają rozpatrzone! To kolejny atut takiego rozwiązania. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here