Meble biurowe – ekspert z Katowic podpowiada jak najlepiej wybrać

Wybór odpowiednich mebli biurowych nie jest tak prostą sprawą jak mogłoby się wydawać. Nie wystarczy znaleźć meble, które naszym zdaniem prezentują się atrakcyjnie i za nie zapłacić. Muszą one ponadto spełnić wiele warunków, które nie dotyczą mebli do użytku domowego. Czym się kierować przy wyborze mebli do biura?

Meble biurowe – skonsultujmy się z pracownikami

Wybierając meble do biura warto jest skonsultować się z pracownikami. Jeżeli zatrudniamy osoby, które spędzają w naszym biurze co najmniej kilka godzin dziennie, dobrze jest poznać ich potrzeby i oczekiwania. Być może potrzebują wygodniejszych krzeseł, lepszego oświetlenia, czy większej przestrzeni. Choć meble biurowe mają duży wpływ na wizerunek naszej firmy, ich podstawowym zadaniem jest służyć pracownikom.

Meble biurowe – zastanówmy się co dokładnie jest potrzebne

Specjalista z salonu meblowego w Katowicach radzi, żebyśmy przed wybraniem się na zakupy dokładnie przeanalizowali jakie meble są nam potrzebne. Wybór mebli biurowych jest współcześnie ogromny, dlatego jeżeli nie wiemy czego dokładnie chcemy, będzie nam trudno podjąć właściwą decyzję. Z takich zakupów często wraca się z kilkoma sprzętami, które są tak naprawdę zbędne. Na początku lepiej kupić meble, które uważamy za niezbędne (zazwyczaj są to krzesła, biurka i ewentualnie szafy), później możemy poszerzyć nasz zestaw. Jednorazowy zakup dużej ilości mebli biurowych jest złym pomysłem szczególnie wtedy, gdy jesteśmy posiadaczami małego biura. Ustawienie w nim większej ilości mebli sprawi, że pracownikom ciężko będzie się swobodnie poruszać.

Meble biurowe – stylistyka pasująca do naszej branży

Wybierając meble do naszego biura musimy pamiętać o tym, że powinny one nie tylko się nam podobać, ale przede wszystkim pasować do charakteru naszej firmy. Nie ma nic złego w różowych meblach biurowych, kiedy posiadamy salon kosmetyczny lub specjalizujemy się w sprzedaży kosmetyków dla nastolatek. Takie meble w firmie zajmującej się nowymi technologiami będą raczej nie na miejscu. Jeżeli mamy wątpliwości, czy wybrane przez nas meble będą kompatybilne z prowadzoną przez nas działalnością – skorzystajmy z pomocy doświadczonego eksperta specjalizującego się w sprzedaży mebli biurowych (w większych miastach takich jak Katowice nie będziemy mieć problemu ze znalezieniem odpowiedniej osoby).

Meble biurowe muszą być atrakcyjne, gdyż są wizytówką naszego biura

Meble biurowe są wizytówką każdej firmy. Niezależnie od tego jaka będzie ich stylistyka, powinny być solidnie wykonane. Klient odwiedzający nasze biuro i widzący meble słabej jakości, z których odchodzi lakier, z pewnością nie nabierze wysokiego mniemania o firmie. Meble biurowe zdecydowanie należą do sprzętów, na których nie powinno się oszczędzać. Zakup wysokiej jakości (co wcale nie oznacza, że najdroższych) prędzej, czy później się nam zwróci.

Ergonomiczne meble do biura

Wybór ergonomicznych mebli do biura to nasz obowiązek. Pracodawca powinien zrobić wszystko, co możliwe, by meble te umożliwiały komfortową pracę zatrudnionych osób. Szczególną uwagę należy zwrócić na krzesła i biurka, gdyż to przy nich pracownicy spędzają najwięcej czasu. Meble powinny być uniwersalne, gdyż przeznaczone są dla większej ilości osób. Warto zainteresować się biurkami i krzesłami z możliwością regulacji wysokości (a także innych parametrów).

Meble biurowe – jak kupić?

Specjalista z salonu mebli biurowych w Katowicach odradza zakup mebli przez internet. Pamiętajmy, że producent zrobi wszystko, żeby zestaw mebli wyglądał atrakcyjnie i jak najszybciej się sprzedał. Jednocześnie zdjęcia nie zawsze oddają rzeczywistość. Niektórzy decydują się na zakup mebli przez internet, żeby zaoszczędzić czas. Tymczasem często jest to prosta droga do jego straty. Kiedy kupimy nieodpowiednie meble staniemy przed koniecznością ich zwrotu, co nie zawsze jest proste i może zająć sporo czasu. Zanim udamy się do salonu mebli biurowych koniecznie zmierzmy dokładnie przestrzeń biurową i oszacujmy jakie wymiary powinny mieć poszczególne meble (niekiedy kilka centymetrów robi ogromną różnicę).

Redakcja IwK

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *