Pożyczka pozabankowa czy bankowa? Które źródło finansowanie jest najlepsze?

Większość ludzi przynajmniej raz znalazła (lub znajdzie) się w sytuacji, w której nagle zepsuł się samochód, trzeba pójść na nieplanowaną wizytę do dentysty, zrobić remont czy opłacić dodatkowe zajęcia pozalekcyjne dziecka. Niespodziewane wydatki przewyższyły skrupulatnie zaplanowany budżet i niezbędne okazało się wówczas wsparcie w postaci szybkiej pożyczki. Pojawia się wówczas pytanie względem najlepszego rozwiązania problemów finansowych. Pożyczka pozabankowa czy bankowa? Która okaże się bardziej korzystna?

Czym jest pożyczka pozabankowa?

Zgodnie z informacjami, udostępnionymi przez Narodowy Bank Polski, wszelkiego rodzaju pożyczki należą do kategorii kredytów konsumenckich. Grupa ta obejmuje również debety na koncie osobistym, karty kredytowe oraz kredyty na zakup usług. Pożyczkę o wartości nieprzekraczającej 500 zł można zawrzeć ustnie, natomiast powyżej tej kwoty należy sporządzić umowę pisemną.

Pożyczka pozabankowa to domena nie tylko firm z sektora pozabankowego. Tego rodzaju świadczenia może udzielić również bliska osoba czy sąsiad. Zasady tego zobowiązania regulują przepisy kodeksu cywilnego. Każda firma finansowa, specjalizująca się w udzielaniu pożyczek, musi sprawdzić zdolność kredytową wnioskującego. Czym w takim razie różni się pożyczka pozabankowa od bankowej?

Pożyczka pozabankowa i bankowa – różnice

Maksymalna suma pożyczki bankowej może wynieść nawet 100 000 zł, natomiast firmy z sektora pozabankowego mogą zaoferować wsparcie w wysokości do 20 000 zł. Banki skrupulatnie weryfikują zdolność kredytową przyszłych pożyczkobiorców, wymagają również zaświadczenia od pracodawcy o uzyskiwanych dochodach. Natomiast firmy pożyczkowe zwykle podchodzą do zdolności kredytowej bardziej liberalnie. Co więcej, wiele z nich akceptuje różne źródła dochodów przyszłych klientów.

Warto dodać, że pożyczki bankowej nie można zaciągnąć przez internet. Niektóre banki oferują złożenie wniosku w formie elektronicznej, ale formalności należy dopełnić w placówce. Umowę na pożyczkę pozabankową można zawrzeć przez telefon lub za pośrednictwem kuriera, który dostarczy wymagane dokumenty.

Pożyczka pozabankowa. Gdzie szukać najlepszej firmy?

Wszystkie wymienione zalety sprawiają, że po pożyczkę pozabankową sięga coraz więcej klientów. By cieszyć się wygodnym finansowaniem, pozostaje jeszcze zadbać o wybór profesjonalnej firmy pożyczkowej.

Warto postawić na ofertę dopasowaną do Twoich możliwości, która nie obciąży nadmiernie domowego budżetu. Wymogi te spełnia pożyczka pozabankowa oferowana przez TAKTO Finanse. Maksymalna kwota pomocy wynosi 10 000 złotych, które zostaną rozłożone na ponad 3-letni okres spłaty. Przedsiębiorstwo TAKTO Finanse akceptuje różne źródła dochodu, również deklarowane w wysokości minimum 500 zł miesięcznie. Wejdź na stronę TAKTO Finanse i wypełnij internetowy wniosek. W szybki i wygodny sposób w ciągu paru chwil możesz otrzymać dodatkowe pieniądze.

Odwiedź stronę TaktoFinanse.pl i sprawdź sam, że pożyczka pozabankowa na raty jest udzielana szybko i na prostych zasadach.

Źródło: taktofinanse.pl

Redakcja IwK

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.