Profesjonalna sesja biznesowa w Warszawie inwestycją na lata

Profesjonalna sesja biznesowa do znakomita inwestycja w przyszłość naszej firmy. Warto zdawać sobie sprawę, że dobre zdjęcia biznesowe mogą przyczynić się do zwiększenia ilości klientów znacznie skuteczniej niż obniżenie cen towarów i usług, które sprzedajemy. Dzięki fotografiom możemy stworzyć wizerunek, który będzie pracował dla nas długie lata.

Profesjonalna sesja biznesowa – do kogo jest skierowana?

Z profesjonalnej sesji biznesowej powinien skorzystać każdy, kto chce zwiększyć swoje zarobki. Jej wykonanie jest wskazane, kiedy chcemy stać się rozpoznawalni w sieci (i nie tylko). Niektórym osobom może się wydawać, że treści, które tworzą, czy towary i usługi jakie sprzedają są w stanie obronić się same. Nie jest to do końca prawdą. Być może jeszcze kilkaset, a nawet kilkadziesiąt lat temu byłoby to możliwe. Jednak współcześnie jest to znacznie trudniejsze. Pamiętajmy, że firm, które świadczą produkty i usługi podobne do naszych jest wiele. Ogromna ilość ludzi tworzy różnego rodzaju treści. Nawet jeżeli nasze są lepsze, potencjalny odbiorca musi je przeczytać, żeby to ocenić – trzeba więc go do tego skłonić. Sprawić, by odnalazł nas w tłumie.

Dlaczego wizerunek w sieci jest tak istotny?

Wprawdzie wiemy, że książki nie ocenia się po okładce. Wyobraźmy sobie jednak sytuację, gdy w ciągu kilku sekund możemy zdecydować się tylko na jedną książkę. Nie mamy czasu, żeby zapoznać się z ich treścią, dlatego będziemy sugerować się okładką. Tak samo postąpi użytkownik internetu, który będzie szukał określonych towarów i usług. Najprawdopodobniej nie będzie on porównywał szczegółowo wszystkich ofert. Zabrałoby to dużo czasu, a jak doskonale wiemy – czas to pieniądz. Jeżeli uda się nam stworzyć wizerunek specjalisty w swojej dziedzinie, zdobędziemy wielu klientów i więcej zasobów.

Pamiętajmy, że odbiorca ma tylko kilka sekund, żeby ocenić, że to właśnie my jesteśmy osobą, której szuka. Nasza fotografia biznesowa musi być wykonana perfekcyjnie. Powinna mieć w sobie „to coś”, co zatrzyma uwagę użytkownika internetu. Żeby zrobić takie zdjęcie potrzeba umiejętności, wiedzy i doświadczenia. Posiada je tylko profesjonalny fotograf biznesowy.

Profesjonalna sesja biznesowa – czym różni się od zwykłej sesji fotograficznej?

Profesjonalna sesja biznesowa różni się znacząco od tradycyjnej sesji. Zdjęcie biznesowe musi spełnić wiele wymagań. Ma ono nie tylko odzwierciedlać naszą powierzchowność w możliwie jak najbardziej atrakcyjny sposób. Jego zadaniem jest przedstawienie nas jako osoby, którą chcemy się stać w oczach potencjalnego klienta. Osoba oglądająca takie zdjęcie zwróci uwagę nie tylko na naszą atrakcyjność, ale na postawę ciała, mimikę, strój, drobne akcesoria, czy otoczenia. Na fotografii biznesowej nie ma szczegółu, który byłby nieważny. Każdy element się liczy, dlatego zrobienie takiego zdjęcia jest prawdziwym wyzwaniem. Może mu podołać jedynie profesjonalista, który ma nie tylko talent, ale też dużą wiedzę i doświadczenie.

Pamiętajmy – nie jest prawdą, że żeby zrobić dobre wrażenie musimy być klasycznie piękni. Uroda jest kwestią bardzo subiektywną, a wpasowanie się w określone kanony piękna ma znaczenie tylko w niektórych branżach (na przykład w modelingu).

Profesjonalna sesja biznesowa w Warszawie – do kogo się zgłosić?

Profesjonalna sesja biznesowa to ogromne wyzwanie, któremu nie sprosta każdy fotograf. Zanim się na nią zdecydujemy, powinniśmy zdawać sobie sprawę, że nie ma tu miejsca na oszczędności. Cena nie powinna być jednym z najważniejszych kryteriów przy wyborze fotografa biznesowego. Zdjęcie na naszej stronie internetowej jest niezmiernie ważne, jednak jeśli jest wykonane źle, może nam bardziej zaszkodzić niż pomóc. Trzeba mieć świadomość, że nie każdy fotograf, który reklamuje się jako fotograf biznesowy w rzeczywistości nim jest. W Polsce do wykonywania zawodu fotografa nie są potrzebne żadne kwalifikacje. Wystarczy dysponować odpowiednim sprzętem i założyć działalność gospodarczą. Zanim zdecydujemy się zapłacić za profesjonalną sesję biznesową, koniecznie zapoznajmy się z portfolio fotografa, który ma ją wykonać (jedynie w przypadku, gdy spodobają się nam jego zdjęcia możemy pomyśleć o współpracy). Umiejętności są w tej branży zdecydowanie najważniejsze. W Warszawie, a także innych większych polskich miastach można znaleźć naprawdę utalentowanych i doświadczonych fotografów biznesowych.

Profesjonalna sesja biznesowa – czy trzeba się jej obawiać?

Wielu ludzi zwlekających z wykonaniem profesjonalnej sesji biznesowej ma złe doświadczenia z fotografami. Często mają oni przekonanie, że są niefotogeniczni. Najlepsi fotografowie biznesowi przekonują, że jest to nieprawda, gdyż dobre zdjęcia można zrobić naprawdę każdemu. Wymaga to jednak wiedzy, doświadczenia i umiejętności, których brakuje wielu ludziom wykonującym zawód fotografa. Kiedy trafimy do profesjonalnego fotografa biznesowego, będziemy o tym wiedzieć. Taka osoba nie robi nie tylko świetne zdjęcia. Jest również znakomitym psychologiem, dlatego jest w stanie zapewnić swoim klientom komfort i poczucie bezpieczeństwa.

Foto: Grzegorz Turniak fotografia biznesowa oredownik networkingu fotograf Krzysztof Zaleski

Redakcja IwK

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *