Program kadrowo-płacowy dla Twojej firmy

Obsługa kadrowa i płacowa wymaga ciągłego śledzenia zmian w przepisach. Pojawiają się nowe druki, formularze, zmianom ulegają zapisy ustaw regulujących zatrudnianie, rozliczanie czasu pracy, obliczanie podatku dochodowego i składek społecznych czy zdrowotnych.

Jeśli zakładasz firmę, nawet małą, to ogrom regulacji może Cię przytłoczyć. Poza tym, prowadzenie gospodarki kadrowo-płacowej to bardzo szeroki wachlarz danych i wyliczeń. Warto wobec tego zainwestować w dobry program, który ułatwia administrowanie zasobami ludzkimi.

Jakie cechy powinien mieć dobry program?

Bieżąca aktualizacja przepisów

Możesz w pełni skupić się na merytorycznej działalności Twojego przedsiębiorstwa, bo masz w firmie narzędzie, które będzie dokonywało wszelkich niezbędnych zmian, w miarę zmieniających się przepisów.

Zgodność z RODO

Możliwość przechowywania i wielokrotnego przetwarzania danych osobowych  przy jednoczesnym zapewnieniu im pełnego bezpieczeństwa. Informacje o pracownikach gromadzone w firmie są poufne i należy dołożyć wszelkich starań, aby w niekontrolowany sposób nie nastąpił ich wyciek. Musisz pamiętać o zgodności z RODO i obowiązkach z tego wynikających. Rzetelny program uwzględnia wytyczne zawarte w Ogólnym Rozporządzeniu o Ochronie Danych (RODO). Narzędzie kadrowo – płacowe pozwala na tworzenie rejestrów udostępnień danych, sposobu ich pozyskania, rejestr czynności przetwarzania, naruszeń oraz rejestr upoważnień do przetwarzania. Zwróć uwagę, czy program, na który się decydujesz, bierze pod uwagę te kwestie.

Ułatwienie rozliczeń z ZUS i US

Integracja z programem Płatnik i bezpośrednia wysyłka deklaracji do serwisu e-Deklaracje ułatwia wypełnianie obowiązków rozliczeniowych. Niech Twój program będzie na tyle pomocny, aby ułatwić Ci to zadanie! Program kadrowo–płacowy Aga od Streamsoft umożliwia poza tym łatwy eksport danych do programu księgowego.

Prosta obsługa

W intuicyjny sposób przejdziesz przez proces uzupełniania danych pracownika w zakładce Kadry. Przechodząc do Płac, automatycznie wyliczasz wynagrodzenie, podając dane, wynikające z wprowadzonej umowy i ewidencji czasu pracy. Program pomaga także ustalić wynagrodzenie za czas choroby czy urlopu. Czytelny interfejs ułatwia poruszanie się w systemie.

Archiwum osób zwolnionych

Dane osób zwolnionych mogą być zarchiwizowane w programie. Z jednej strony nie są widoczne w oknie wszystkich pracowników. Z drugiej – w razie ponownego zatrudnienia – szybko je przywrócisz.  Przeniesienie do archiwum deaktywuje część funkcji takich, jak Eksport do Płatnika czy edycja danych kadrowych.

Podsumowując, korzystając z oprogramowania Aga – Kadry i Płace realnie oszczędzasz – czas i pieniądze:

  • Czas – po wprowadzeniu danych, system generuje większość niezbędnych informacji w sposób automatyczny, a więc – szybko.
  • Pieniądze – jednorazowy zakup, nawet z uwzględnieniem ceny corocznej aktualizacji, to nadal mniejszy wydatek niż na przykład zlecanie obsługi kadrowo-płacowej zewnętrznej firmie.

Redakcja IwK

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *