Własna strona internetowa

Stronę internetową posiada dzisiaj niemal każda firma. Chodzi o możliwość dotarcia do klienta także poprzez sieć i udostępnienie chociaż podstawowe informacje nt. produktów, czy usług świadczonych przez konkretne przedsiębiorstwo. Do tego dochodzą informacje związane z możliwościami kontaktu oraz adres siedziby głównej oraz filii.

Jaka powinna być własna strona internetowa?

Jednak własna strona internetowa to często produkt, którym interesują się też osoby prywatne. Nie zawsze ktoś chce regularnie pisać blog, ale np. chciałby zaprezentować swoje rękodzieło, malarstwo, czy rzeźby. Aby stworzyć własną witrynę, potrzebna będzie domena celem stworzenia adresu strony oraz hosting, czyli miejsce na pliki tworzące stronę. Dzisiaj coraz częściej stronę można zrobić samemu dzięki intuicyjnym kreatorom. Do ich obsługi nie trzeba znać żadnego kodu, czy języka tworzenia stron. Można też zlecić stworzenie strony osobie, która się na tym zna lub nawet firmie.

własna strona internetowa

Ile kosztuje własna strona internetowa?

Koszta takiej usługi bywają różne. Trzeba pamiętać, że domena i hosting też kosztują – od ok. 100 zł w pierwszym roku do kilkuset zł w latach następnym. Zarejestrowaną domenę trzeba bowiem co roku opłacać, aby utrzymać jej ważność przez kolejnych 12 miesięcy. O własną stronę internetową trzeba dbać: kontrolować to, co się z nią dzieje. Warto też zadbać o to, aby jak najszybciej zaistniała ona w zasobach wyszukiwarek. Tylko w ten sposób będą na nią trafiać osoby zainteresowane. Mimo konieczności tych wszystkich procesów, wiele osób przyznaje, że warto mieć własną stronę internetową.

abinvesting.pl

Redakcja IwK