Co zrobić, by zwiększyć swoje szanse na otrzymanie kredytu gotówkowego?

Chociaż kredyt gotówkowy jest łatwiej dostępny w porównaniu z kredytem hipotecznym, nie każdy ma szansę na uzyskanie wsparcia finansowego. Często zdarza się, że bank odrzuci wniosek kredytobiorcy z powodu niespełnienia choćby jednego z warunków. Jeżeli nie chcesz, aby taki scenariusz ciebie nie dotyczył sprawdź, jak zwiększyć prawdopodobieństwo uzyskania kredytu gotówkowego.

Kredyt gotówkowy cieszy się ogromną popularnością wśród Polaków. Pozwala bowiem na uzyskanie dodatkowych środków finansowych z możliwością przeznaczenia ich na dowolny cel.

Warunki przyznawania kredytu gotówkowego

Chociaż banki działają zgodnie z własną polityką, niektóre warunki przyznawania tego rodzaju finansowania są identyczne niemal dla wszystkich instytucji.

Aby otrzymać kredyt gotówkowy, należy m.in.:

  • mieć stały dochód
  • wykazywać odpowiednią zdolność kredytową
  • spełnić kryterium wiekowe.

Ponadto koniecznością jest spełnienie dodatkowych warunków, np. być nowym klientem banku.

Jak zwiększyć szansę na kredyt gotówkowy?

Chociaż to bank podejmuje ostatecznie decyzję kredytową, ty również masz na nią wpływ. Co możesz zrobić, aby zwiększyć prawdopodobieństwo uzyskania finansowania z możliwością przeznaczenia go na dowolny cel?

  • Pozbądź się niepotrzebnych zobowiązań kredytowych

Jeśli spłacasz kilka kredytów jednocześnie i chcesz zaciągnąć kolejny, zacznij od uregulowania należności wobec banków. Spłać choćby jeden kredyt, aby bez problemu uzyskać kolejny.

Uregulowanie zobowiązania przyniesie ci podwójne korzyści – zwiększysz szansę na otrzymanie nowego kredytu gotówkowego i jednocześnie odciążysz domowy budżet.

  • Zadbaj o wyższe dochody

Im wyższe dochody, tym większa zdolność kredytowa. Dlatego – o ile to możliwe – postaraj się podnieść swoje miesięczne wynagrodzenie. W jaki sposób? Być może uda ci się znaleźć pracę dorywczą, która zasili domowy budżet?

  • Zadbaj o ciągłość umowy zatrudnienia

Wcale nie musisz być osobą zatrudnioną w oparciu o umowę o pracę. Banki uwzględniają również umowy cywilnoprawne. Warto jednak zadbać o ciągłość zatrudnienia na takiej umowie – zwiększy to twoją wiarygodność w oczach banku.

  • Zwiększ swoją wiarygodność kredytową

Historia zaciągniętych zobowiązań w przyszłości może wiele powiedzieć bankowi o konkretnym kredytobiorcy. Dlatego warto zwiększyć swoją wiarygodność poprzez terminową spłatę dotychczasowych kredytów. Jakakolwiek „obsuwa” może skutkować odmową przyznania finansowania.

  • Wydłuż okres kredytowania

Jeśli twoja zdolność kredytowa nie pozwala na zaciągnięcie wysokiej kwoty na krótki okres, wydłuż czas trwania umowy. Poprzez rozciągnięcie spłaty kredytu w czasie zmniejsza się miesięczna rata. Dla ciebie – jako kredytobiorcy – oznacza to większą szansę na pozytywną decyzję kredytową.

Zaciągasz kredyt gotówkowy – wybierz dobrą ofertę

Jeżeli – dzięki zastosowanym powyżej wskazówkom – twoje szanse na kredyt gotówkowy wzrosły, czas na wybór odpowiedniego finansowania. W podjęciu słusznej decyzji pomoże porównanie dostępnych ofert – tak, by wpisywały się w potrzeby i możliwości finansowe.

Artykuł partnera

Redakcja IwK

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *