Czy na forum dyskusyjnym znajdziemy rzetelną pomoc prawną?

Osoby zadłużone poszukują porad prawnych w różnych miejscach. Najczęśniej jednak swoje poszukiwania zaczynają od Internetu. Jest to zupełnie oczywiste, bo w internecie można znaleźć tysiące stron z poradami prawnymi, a także grupy i fora dyskusyjne. Korzystając z pomocy prawnej na forum trzeba pamiętać, że porady tam udzielane nie zawsze muszą być pozbawione błędów.

Zacznijmy od tego, że nie wiemy kto siedzi po drugiej stronie i czy porady zamieszczane przez tą osobę są zgodne z aktualnie obowiązującymi przepisami. Osoba doradzająca na forum dla zadłużonych może nie mieć odpowiedniej wiedzy i doświadczenia, aby doradzać w tak istotnych sprawach jak np. oddłużanie chwilówek

Dlatego jeżeli już chcemy się posiłkować poradami prawnymi z Internetu, to najlepiej jeżeli pochodzą one ze stron internetowych kancelarii prawnych.

Czy istnieją serwisy prawne warte uwagi?

Niewiele jest stron internetowych, gdzie znajdziemy rzetelne informacje o tematyce prawniczej. Szczególnie jeżeli interesuje nas tematyka prawa prawa bankowego. Jednym z takich nielicznych miejsce jest forum dla zadłużonych gdzie porad udzielają zawodowi prawnicy.

Jest to bezpłatne forum tworzone przez prawników z kancelarii Eurolege. Daje nam to pewność, że porady tam zamieszczone są zgodne z wiedzą prawniczą. A co ważne takie porady są całkowicie bezpłatne. To forum można znaleźć pod adresem www.forumdlazadluzonych.pl

Jednakże bez względu na to jakie informacje przeczytamy w sieci, to i tak wszelkie kroki powinniśmy konsultować z prawnikiem. Lepiej nie ryzykować działań na własną rękę, bo podejmując niewłaściwe kroki możemy sobie jeszcze bardziej zaszkodzić. W szczególności jeżeli trzeba napisać jakieś pismo i wysłać je do drugiej strony sporu, instytucji państwowej albo do sądu. Wtedy taka pomoc prawnika będzie konieczna!

Poszukując prawnika do prowadzenia naszej sprawy możemy skorzystać z rekomendacji znajomych lub rodziny, albo sprawdzić opinie w Google. Jest wiele kancelarii, które mają swoje strony internetowe i łatwo można zapoznać się z ich ofertą.

W jakim miejscu szukać pomocy prawnej

Wśród nielicznych kancelarii, które specjalizują się w sprawach antywindykacyjnych jest Kancelaria Eurolege. Od lat pracownicy tej firmy oddłużeniowej pomagają Polakom wyjść z problemów finansowych. Co by nie pisać, to kancelaria eurolege opinie w Internecie ma bardzo pozytywne. Wśród jej specjalizacji jest właśnie antywindykacja, oddłużanie chwilówek, oraz zwrot prowizji bankowej przy wcześniejszej spłacie kredytu.

Osoby, które chcą skorzystać z pomocy kancelarii mogą najpierw wysłać dokumenty do bezpłatnej analizy prawnej. Taka analiza do niczego nie zobowiązuje i nie musimy po niej zlecać prowadzenia sprawy. W każdej chwili możemy zrezygnować. Jednocześnie za darmo dowiemy się, czy w naszej sytuacji oddłużenie będzie możliwe.

Redakcja IwK

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.