Czy warto prowadzić budżet domowy?

Dokładnie wiesz, ile zarabiasz i nie masz pojęcia, na co wydajesz swoje pieniądze? Do tak, jak większość dorosłych polaków. Tak już jest, że pieniądze łatwiej wydać niż zarobić, a jeśli nie kontrolujemy wydatków- wydawanie idzie naprawdę szybko.

Potrzeba zmiany

Jeśli ta sytuacja zaczęła Cię irytować i czujesz potrzebę zmiany- to znak, że już czas zacząć prowadzić budżet domowy.
Jakie korzyści niesie ze sobą prowadzenie budżetu? Przede wszystkim dzięki temu uświadomisz sobie, na co wydajesz swoje pieniądze. Idąc dalej- przekonasz się, ile pieniędzy wydajesz bez zastanowienia i niepotrzebnie, a to być może skłoni Cię to do bardziej przemyślanych decyzji w przyszłości.

Rezygnacja z wydatków

Możliwe, że po uświadomieniu sobie, ile pieniędzy co miesiąc przecieka Ci przez palce- z pewnych wydatków zrezygnujesz w ogóle? Płacisz comiesięczny abonament telewizyjny za kanały, których nie oglądasz lub abonament telefoniczny, którego nie wykorzystujesz? Może warto zawrzeć korzystniejszą umowę? A może wydajesz dużo na jedzenie, które w dużej mierze ląduje w koszu? Dzięki starannemu zaplanowaniu kwot, które chcesz przeznaczyć, łatwiej będzie oprzeć się pokusie nieprzemyślanych spontanicznych zakupów, a zaoszczędzone w ten sposób pieniądze wydać na coś innego.

www.wf-fakir.com.pl

Redakcja IwK

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *