Strona główna
Poradnik
Tutaj jesteś

Dekoracje ścienne odmienią twoje wnętrze!

Poradnik Data publikacji - 4 sierpnia 2022 Autor - Redakcja IwK
Dekoracje ścienne


Obrazy, plakaty, grafiki to jedne z wielu dekoracji ściennych. Jednak, wszystkie mają wspólną cechę – potrafią odmienić każde pomieszczenie, w którym zawisną. Dekoracje ścienne charakteryzują się różnorodnością wzorów, kolorów, technik czy rozmiarów. Dlatego każdy znajdzie choć jedną, w jakiś sposób dla niego wyjątkową. Chcesz wprowadzić do wnętrza trochę świeżości? Nadać mu bardziej artystycznego wydźwięku? Postaw na plakaty czy grafiki!

Plakaty artystyczne oraz graficzne

Stale zwiększa się moda na ozdabianie ścian. Dawniej, często zostawały one puste lub wieszano na nich na przykład pojedyncze zdjęcia rodzinne. Aktualnie, obrazy znajdują się w zasięgu ręki każdego. Ten rodzaj dekoracji nie jest już drogi czy zarezerwowany dla określonych grup społecznych. Zaczęliśmy rezygnować z ręcznie malowanych lub robionych obrazów, na rzecz plakatów i drukowanych grafik wieszanych w antyramach. Dalej boisz się zaaranżować swoje pomieszczenie na nowo? Damy Ci kilka rad jak to zrobić!

Na co zwrócić uwagę wybierając plakaty i grafiki?

Przede wszystkim, decydując się na wieszanie dekoracji ściennych upewnij się, że możesz je powiesić. Jeśli to nie ty jesteś właścicielem domu lub mieszkania, zapytaj właścicieli o zgodę. Możesz również zastanowić się nad mniej inwazyjnym mieszaniem obrazów niż wiercenie w ścianie. Na rynku dostępne są rzepy lub taśmy dwustronne, które są w stanie utrzymać na ścianie lekkie przedmioty. Kolejnym krokiem jest znalezienie wolnej przestrzeni na naszych ścianach. Następnie zostaje nam określenie jaki wymiar obrazu pasowałby do pokoju. Jeśli chodzi o wzór czy print, każda grafika ze sklepu bimago jest wyjątkowa na swój sposób. Na stronie internetowej znajdziesz szeroką gamę obrazów i plakatów o różnych wzorach, kolorach oraz przede wszystkim wymiarach.

Street art także w twoim domu!

Street art, to słowo wywodzące się z języka angielskiego oznaczające “sztukę uliczną”. Dziedzina ta obejmuje dzieła tworzone w przestrzeni publicznej, zwykle nielegalnie tworzone na murach czy zewnętrznych ścianach budynków. Dana forma sztuki wiąże się z graffiti, ale nie musi kojarzyć się z wandalizmem. Taki rodzaj malarstwa z pewnością może zawitać w twoim mieszkaniu! Street art jest bardzo oryginalnym i nieoczywistym rozwiązaniem. Jednym z najbardziej popularnych ulicznych artystów jest Banksy, który jeszcze nigdy nie ujawnił swojej tożsamości. Jego sztuka nie tylko jest estetyczna ale przede wszystkim porusza tematy społeczne, polityczne i kulturowe. Całą kolekcję jego prac znajdziesz do kupienia na https://www.bimago.pl/plakaty/banksy-i-street-art.html. Kolekcja ta również posiada w sobie inne popularne graffiti!

Czy po tym artykule już wiesz jaki plakat zawiśnie u Ciebie na ścianie? Wybór ten nie musi być trudny! Kieruj się własną estetyką oraz gustem, jednak pamiętaj o trzymaniu się zasad doboru kolorów ze sobą. To co? Pozostało już tylko wywiercać dziury w ścianie! Pozwól odmienić swoje wnętrze z bimago i cieszyć się stylowym mieszkaniem.

Redakcja IwK

Witaj w naszej redakcji, gdzie troska o rozwój osobisty, karierę zawodową, naukę i stabilność finansową spotyka się z praktycznymi poradami i inspirującymi artykułami.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Jazda po alkoholu