Strona główna
Finanse
Tutaj jesteś

Dlaczego warto zainwestować w ETF na kryptowaluty?

20 kwietnia 2022 ETF na kryptowaluty

Inwestowanie w kryptowaluty staje się coraz bardziej popularne. Wielu inwestorów z różnych względów nadal obawia się jednak zakupu kryptowalut. Rozwiązaniem tego problemu może być inwestycja w ETF na kryptowaluty. Jak działa tego typu fundusz? Dlaczego warto inwestować w ETF – y na kryptowaluty? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdują się w niniejszym artykule.

Jak działa ETF na kryptowaluty?

Warto mieć świadomość, że sposób działania ETF-u na kryptowaluty niczym nie różni się od innych ETF-ów, czyli jest to fundusz notowany na giełdzie. W tym przypadku jednak nie naśladuje on działania indeksu giełdowego, ale odwzorowuje kurs konkretnej kryptowaluty, czyli np. Bitcoina. W efekcie jego wartość powinna być uzależniona od kursu danej kryptowaluty, co oznacza, że wzrost kursu Bitcoina powinien skutkować wzrostem wartości jednostek ETF-u. Ta sama zasada obowiązuje w przypadku spadku kursu, który powinien przyczynić się do spadku wartości ETF-u.

W jaki sposób kupić ETF na kryptowaluty?

Biorąc pod uwagę fakt, że ETF na kryptowaluty działa na tych samych zasadach, co każdy inny ETF jego zakup również odbywa się w ten sam sposób. W związku z tym inwestor musi posiadać odpowiedni rachunek maklerski, który należy otworzyć u brokera. Następnie można przejść do zakupu konkretnego ETF-u, a szczegółowo mechanizm ten został przestawiony w artykule opisującym podstawy inwestowania w fundusze oparte na kryptowalutach.

Dlaczego warto inwestować w ETF-y na kryptowaluty?

Na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać, że chcąc zainwestować w kryptowaluty najlepiej jest kupić je same. W rzeczywistości jednak wiele osób nadal się tego obawia, w związku z czym rozwiązaniem jest ETF na kryptowaluty. Dlaczego warto w niego zainwestować? Przede wszystkim dlatego, że umożliwia osiągnięcie zysku porównywalnego do samych kryptowalut. Warto jednak podkreślić, że w odróżnieniu od zakupu kryptowalut inwestycja w ETF rozwiązuje problem ich przechowywania w odpowiednim portfelu. Nie trzeba również powierzać tej kwestii giełdom kryptowalut, ponieważ ich uregulowanie prawne nie zawsze jest odpowiednio sprecyzowane. Warto jednak zdawać sobie sprawę, że ryzyko utraty kryptowalut, czy ich kradzieży nie jest jedyne. Wynika to z faktu, że kurs kryptowaluty może spaść, co spowoduje spadek wartości jednostek uczestnictwa opartego na niej ETF-u, a co za tym idzie inwestor zanotuje stratę.

Podsumowując należy stwierdzić, że inwestowanie w ETF-y na kryptowaluty może być optymalnym rozwiązaniem dla każdego kto chciałby zarabiać na Bitcoinie, czy Ethereum, ale nie chce kupować ich bezpośrednio. Zakup jednostek opartego na nich ETF-u z wielu względów może być korzystniejszy. 

Artykuł sponsorowany

Jazda po alkoholu

Redakcja IwK

Witaj w naszej redakcji, gdzie troska o rozwój osobisty, karierę zawodową, naukę i stabilność finansową spotyka się z praktycznymi poradami i inspirującymi artykułami.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Kompleksowa obsługa księgowa? Zleć to firmie zewnętrznej!
podatnik VAT w innym kraju
kurs inwestowania

Jesteś zainteresowany reklamą?

kurs inwestowania