Import z Chin i największe jego zalety

Import z Chin stał się w ostatnich latach niezwykle popularnym tematem. Większość polskich firm, które specjalizują się w sprzedaży, sprowadza swoje produkty właśnie z tego regionu. Dawniej Chiny były kojarzone wyłącznie z niską ceną oraz bardzo słabą jakością towarów. Na przestrzeni lat ta sytuacja znacznie się zmieniła, a chińskie fabryki zaczęły przykładać coraz większą wagę do jakości produkcji. Nie powinno więc nikogo dziwić, że tak wielu polskich przedsiębiorców decyduje się na import z Chin. Jakie są największe zalety takiego importu oraz w jaki sposób można przetransportować towary z Chin? Odpowiedzi na powyższe pytania znajdziesz w tym artykule.

Największe zalety importu z Chin

Import z Chin ma bardzo wiele zalet. Największą jest przede wszystkim niska cena towarów wyprodukowanych w Chinach. Bardzo często koszt zakupu danego produktu w chińskiej hurtowni potrafi być kilkanaście razy niższy niż w przypadku zakupu w polskiej hurtowni. W ostatnich latach bardzo poprawiła się również jakość produkcji w Chinach. Dużą zaletą jest również to, że możemy w pewnym stopniu kontrolować poszczególne etapy produkcji za pośrednictwem firm, które specjalizują się w przeprowadzaniu inspekcji w chińskich hurtowaniach. Takie firmy bardzo często prowadzone są przez osoby z Polski, dlatego kontakt z nimi jest łatwy i zdecydowanie warto korzystać z ich usług, jeśli decydujemy się na import towarów z Chin. Ogromną zaletą importu z Chin jest również duża ilość dostępnych form transportu, wśród których należy wyróżnić przede wszystkim transport morski oraz powietrzny.

Import z Chin drogą powietrzną

Transport lotniczy stanowi jedną z najbardziej popularnych form transportu towarów z Chin. Wpływ na wysoką popularność tej metody ma przede wszystkim krótki czas dostawy. Jeśli decydujemy się na import z Chin drogą powietrzną, nasza przesyłka może znaleźć się w naszym biurze zaledwie w kilka dni. Ogromną wadą tej formy transportu jest jednak jej wysoka cena. Z tego względu wiele osób decyduje się na import drogą morską, który jest znacznie tańszy, jednak wiąże się z dłuższym czasem oczekiwania. Transport lotniczy doskonale sprawdza się w przypadku transportu produktów o bardzo krótkim terminie przydatności oraz w przypadku towarów wartościowych, takich jak biżuteria czy elektronika. Ta forma transportu najczęściej stosowana jest przez dobrze rozwinięte firmy, które sprzedają bardzo dużą ilość produktów i potrzebują w szybkim czasie uzupełnić stan magazynowy. Transport lotniczy jest bowiem najszybszą dostępną formą transportu towarów z Chin. Według statystyk, około 5% światowego handlu odbywa się drogą lotniczą.

Transport drogą morską

Zdecydowanie najbardziej popularną i najczęściej wybieraną formą transportu jest transport morski. Jest to najtańsza ze wszystkich opcji i wiąże się z dość długim czasem oczekiwania na zamówione produkty. Bardzo często towar z Chin potrafi płynąć do kraju docelowego nawet około 30 dni. W transporcie morskim towary wysyła się za pomocą specjalnych kontenerów. Według statystyk transport drogą morską stanowi ponad 90% międzynarodowego transportu towarów, co zdecydowanie świadczy o wysokiej popularności tej metody. Wiele osób zadaje sobie pytanie, czy drogą morską można transportować produkty spożywcze, skoro czas dostawy jest tak długi. Okazuje się, że na potrzeby transportu produktów spożywczych istnieją specjalne kontenery z regulowaną temperaturą, które pozwalają na ustawienie stałej temperatury w zakresie -30 a +30 stopni Celsjusza.

Więcej informacji: https://www.discolm.pl/import-z-chin/

Redakcja IwK