Jak przyspieszyć rozwój swojego kanału na YouTube?

Masz pomysł na własny kanał na YouTube? Doskonale. Popularność tego serwisu rośnie nieprzerwanie od lat. To sprawia, że coraz więcej osób, jak również firm jest już tu obecna. Jak zaistnieć wśród widzów YouTube, pomimo silnej konkurencji? O tym m.in. poniżej.

Jak osiągnąć wzrost popularności na YouTube?

To bez wątpienia jedno z najczęściej zadawanych pytań wśród twórców filmów. Obecność na platformie typu YT to już nie moda, to wręcz konieczność o ile chcemy trafić z naszym przekazem do szerokiego grona odbiorców.
 Ogólnodostępne statystyki ukazują jednoznacznie, że na YT spędzamy coraz więcej czasu i wbrew temu, co można by pomyśleć nie oglądamy tam treści strice rozrywkowych. Potencjał do tego, aby znaleźć tam widownię dla swoich filmów jest zatem ogromny. Problem w tym, że przynajmniej na samym początku istnienia naszego kanału nikt o nim nie wie. To z kolei sprawia, że nie ma kogo zapraszać do subskrybowania kanału, aby móc liczyć, że zacznie on oglądać nasze filmy regularnie. Na tym etapie mamy tak naprawdę dwie opcje:
 – wstawiać regularnie filmy, dodawać do nich dobre opisy, słowa kluczowe i liczyć, że z czasem znajdą one odbiorców.
 – nie czekać i zacząć pozyskiwać swoich widzów na własną rękę.

Jednym z takich sposobów na przyspieszenie rozpoznawalności kanału i popularność filmów może być jego promocja w różnych kanałach social mediach. Jeśli jednak ich nie mamy, możemy sięgnąć po rozwiązanie polegające na zakupie subskrybentów.

Nie jest tajemnicą, że większą popularnością cieszą się filmy notujące po kilka-kilkanaście tysięcy odsłon aniżeli te, które obejrzało 100 osób. Im większa liczba subskrybentów, tym większa szansa, że część z nich zajrzy na kanał i obejrzy kolejny film. Im większą będzie on miał liczbę wyświetleń, tym lepiej.
 I tak powoli, dzień za dniem nasz kanał będzie rósł. Pytanie, czy traktujemy go czysto hobbystycznie, czy może chcemy na nim zarabiać? Jeśli ma on być dla nas jednym ze źródeł nowych klientów musimy dołożyć wszelkich starań, aby jego popularność rosła możliwe szybko. Algorytm Youtube widząc ruch, rosnącą ilości subskrypcji kanału zacznie rekomendować go innym potencjalnym użytkownikom na podstawie ich zainteresowań.
 I tak uruchomimy samonapędzający się mechanizm. Więcej na temat zakupu subskrypcji można dowiedzieć się na stronie https://lajki.co/produkt/kup-subskrypcje-na-youtube/

Odpowiednie słowa kluczowe i pozycjonowanie filmów, czyli YouTube Seo

Tworząc odcinek na dowolny temat powinniśmy od samego początku zadbać o odpowiednią optymalizację filmów pod działające na YT algorytmy, aby ułatwić użytkownikom ich odnalezienie. Duża w tym rolę ma dobór słów kluczowych opisujących dany film. Np. „jak samodzielnie wymienić dętkę w rowerze” będzie idealnym opisem dla filmu nagranego przez kogoś, kto zajmuje się naprawą rowerów i radzi co robić w razie awarii w trasie. Tak opisany firm ma również szansę zostać umieszczony wysoko w wyszukiwarce Google, która jak wiadomo promuje treści video jako te, które angażują widzów. Innym sposobem na wsparcie promocji dla danego filmu może być wykupienie dla niego wyświetleń. Więcej o tej usłudze przeczytasz na stronie https://lajki.co/produkt/kup-wyswietlenia-youtube/

Co jeszcze możemy zrobić dla naszego kanału?

Pozycjonowanie kanału wspiera regularność. Jeśli YouTube zauważy, że filmy pojawiają się na nim regularnie, będzie to dla niego sygnał, że warto docenić pracę autora i sugerować jego kanał innym, potencjalnym użytkownikom. Na koniec chcemy podkreślić jedną ważną rzecz. Decydując się na zakup czy to subskrybentów, czy wyświetleń należy to robić za pośrednictwem firm, które działają na rynku do lat. Przykład to serwis lajki.co, który oferuje pomoc w pozyskaniu obserwujących, polubień komentarzy na czołowych portalach społecznościowych. Oferuje różnorodne pakiety i atrakcyjne ceny. Co ważne nie wymaga od klientów danych dostępowych do ich konta na portalach, z czym można się niekiedy spotkać w innych serwisach tego typu.

Materiał zewnętrzny

Redakcja IwK