Strona główna
Finanse
Tutaj jesteś

Jak sprzedawać na Vinted – sprawdzone sposoby

Finanse Data publikacji - 19 sierpnia 2021 Autor - Redakcja IwK
jak sprzedawać na vinted

Aplikacje i portale sprzedażowe takie jak Vinted to idealne rozwiązanie dla wszystkich, którym zależy na sprawnej wymianie zawartości szafy. Dzięki sprzedaży ubrań w sieci można nie tylko w łatwy sposób odświeżyć swoją garderobę. To także możliwość ofiarowania nieużywanej odzieży drugiego życia! Sprawdźmy więc, jak sprzedawać na Vinted!

Vinted – na czym to polega?

Vinted to prężnie działająca platforma sprzedażowa, która umożliwia swym użytkownikom sprzedaż i kupno ubrań. Cechą charakterystyczną Vinted jest to, że portal zajmuje się głównie sprzedażą rzeczy używanych. Przez to bardzo często bywa nazywany internetowym secondhandem.

jak sprzedawać na vinted

Duży plus Vinted to bez wątpienia brak prowizji – zysk z wystawionych i sprzedanych ubrań trafia w całości do kieszeni sprzedającego. Wielu użytkowników serwisu potwierdza, że Vinted to jedno z najlepszych rozwiązań umożliwiających sprzedaż nieużywanych lub niechcianych ubrań.

Zobacz: Zarabianie na okazjach – kup taniej i sprzedaj drożej

Jak sprzedawać na Vinted?

Rozpoczęcie sprzedaży na Vinted to niesłychanie prosta sprawa – wystarczy odrobina dobrych chęci, dostęp do Internetu i oczywiście zapas niepotrzebnych ubrań. Przed rozpoczęciem korzystania z serwisu, warto zaopatrzyć się również w odpowiednią aplikację, która umożliwi sprawne poruszanie się po portalu.

vinted jak sprzedawać

Niezwykle ważnym w całym procesie w Vinted jak sprzedawać jest odpowiednie przygotowanie profilu. Kluczowe może okazać się dodanie zdjęcia profilowego i zweryfikowanie konta. Dzięki tej prostej czynności inni użytkownicy będą wiedzieć, że mają do czynienia z prawdziwą osobą.

Vinted jak sprzedawać? Kluczowe zasady wystawiania przedmiotów

Wiele osób zadaje sobie pytanie jak sprzedawać na Vinted, tak by wystawione artykuły nie utknęły w internetowej próżni. Przede wszystkim bardzo często zapominamy o przestrzeganiu kilku podstawowych zasad.

Po pierwsze produktom wystawionym na Vinted muszą towarzyszyć dobrej jakości zdjęcia. Zdjęcia powinny być wyraźne, muszą również oddawać realny wygląd i stan wystawianego przedmiotu. Szczególnie wtedy, jeżeli wystawiana rzecz to produkt pochodzący od znanej i luksusowej marki. Podobnie jest również w przypadku wad i uszkodzeń wystawianego towaru – wszelkie mankamenty powinny być wyszczególnione zarówno na zdjęciach, jak i w opisie danego produktu.

Sprawdź: Jak sprzedawać na allegro? Czy warto?

Opis produkty to kolejna niezwykle istotna kwestia, która pomaga w zwiększeniu zysków płynących ze sprzedaży na Vinted. Opis danego towaru powinien być nie tylko dokładny i wyczerpujący, ale przede wszystkim zgodny z rzeczywistością. Uczciwe, drobiazgowe opisy pomogą nie tylko zwiększyć zyski, ale przyczynią się także do budowy zaufania klientów.

Vinted – jak sprzedawać więcej?

Opis i zdjęcia produktu, choć mogą okazać się niezwykle pomocne, stanowią tylko jedne z elementów efektywnego działania w tym, jak sprzedawać na Vinted. Niezwykle istotnym okazuje się również samo zaangażowanie sprzedającego – podbijanie własnych przedmiotów, a także korzystanie z sugerowanych ofert pomaga zwiększyć widoczność szafy.

Zobacz: Jak zarabiać przez internet 100 złotych miesięcznie

Dobrym pomysłem na to, Vinted jak sprzedawać skutecznie może okazać się również ustalenie rabatów na zestawy. Dzięki tej prostej i skutecznej funkcjonalności można w łatwy i szybki sposób pozbyć się większych ilości towaru.

vinted jak sprzedawać

Najlepsi sprzedawcy często decydują się również na dołączenie do zakupów małego prezentu – nawet niewielki drobiazg bardzo często może zachęcić do zakupów niezdecydowanych i bardziej wymagających klientów.

Jak zadbać o sprawny przebieg współpracy z klientem?

Sprzedaż dużych ilości ubrań i akcesoriów na Vinted wiąże się z niemal nieustannym kontaktem z klientem. Regularna obecność sprzedawcy w serwisie to podstawa udanej i sprawnej sprzedaży. Sprzedawcy zwlekający z odpowiedzią, którzy bardzo rzadko logują się do portalu, błyskawicznie tracą klientów – zaufanie i renoma to jedne z tych rzeczy, na które na Vinted trzeba sobie odpowiednio zapracować.

Bezproblemowy kontakt z klientem to również zachowywanie ustalonych terminów, a także dokładne zadbanie o stan i jakość nadawanej paczki. Każdy szanujący się sprzedawca powinien zadbać o to, żeby sprzedawany przez niego towar dotarł do kupującego w nienaruszonym i perfekcyjnym stanie.

Redakcja IwK

Witaj w naszej redakcji, gdzie troska o rozwój osobisty, karierę zawodową, naukę i stabilność finansową spotyka się z praktycznymi poradami i inspirującymi artykułami.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

podatnik VAT w innym kraju