Jaki magazyn można wynająć w Szczecinie?

Położony tuż przy niemieckiej granicy, dysponujący portem Szczecin to doskonałe miejsce na lokalizację niemal każdego rodzaju biznesu. Doceniając atrakcyjność wyjątkowej lokalizacji miasta, coraz więcej firm decyduje się wynająć, wybudować lub wykupić na własność magazyn w Szczecinie. To szczególnie atrakcyjna opcja dla firm transportowych, spedycyjnych i kurierskich, a także przedsiębiorstw produkcyjnych czy zajmujących się handlem, również międzynarodowym.

Nowoczesne obiekty magazynowe

Największym zainteresowaniem inwestorów cieszą się oczywiście nowe obiekty oferujące nie tylko miejsce do składowania towarów czy uruchomienia drobnej produkcji, ale i całe zaplecze wraz z rozwiniętą infrastrukturą odpowiadającą wymogom współczesności. Nowoczesny magazyn w Szczecinie jest obiektem nie tylko dobrze skomunikowanym, ale i profesjonalnie wyposażonym. Standardem jest monitoring i ochrona fizyczna obiektu, systemy przeciwpożarowe, alarmy i systemy kontroli dostępu. Nowoczesne szczecińskie magazyny mają dostęp do szerokopasmowego Internetu i linii telefonicznych. Do takich obiektów podciągnięte są nowe linie energetyczne i prowadzą do nich szerokie, nowe drogi dojazdowe. Poza tym są one wyposażone w rampy ułatwiające rozładunek lub bramy przystosowane do wjazdu ciężarówek z naczepami.

Wielkość magazynu

Pewnym problemem przy wynajęciu magazynu w Szczecinie może być kwestia ilości oferowanego przez niego miejsca do składowania towarów. Duże obiekty chętniej wynajmują od razu dużą powierzchnię, co w przypadku małych przedsiębiorstw jest rozwiązaniem mniej atrakcyjnym, często zupełnie nieopłacalnym. Gdy firmie potrzebny jest mały magazyn w Szczecinie, można szukać starszego obiektu o mniejszej powierzchni lub nowoczesnego obiektu z boksami – wówczas wynajmuje się jeden lub kilka takich boksów i wyposaża zgodnie z własnymi potrzebami. W znalezieniu odpowiedniej powierzchni magazynowej o określonym standardzie wyposażenia niezwykle pomocne są wyspecjalizowane firmy doradcze. Zatrudniając taką firmę, można nie tylko szybciej znaleźć odpowiedni obiekt, ale także podpisać korzystniejszą umowę na jego wynajem.

Chcąc wynająć magazyn na terenie Szczecina, można wybierać dziś spośród bogatej oferty firm, które w ostatnich latach wybudowały w mieście i w jego najbliższych okolicach mnóstwo nowych obiektów. Oczywiście można również poszukać mniejszej, starej hali, ale wówczas trzeba liczyć się z jej gorszym wyposażeniem czy trudniejszym dojazdem. Starsze obiekty są na ogół znacznie mniejsze i nieprzystosowane do obsługi pojazdów ciężarowych.

Redakcja IwK

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.