Jakie aplikacje i programy do wideorozmów wybrać dla firmy?

Praca zdalna w ostatnich latach znacząco zyskała na znaczeniu, w niektórych branżach stając się wręcz podstawowym sposobem prowadzenia działalności. Wiele firm wykorzystuje szybkie i stabilne łącze do prowadzenia wideorozmów, by zachować sprawny kontakt pomiędzy pracownikami – oto najbardziej polecane rozwiązania tego typu.

Najlepsze programy do wideorozmów dla firm

Rozmowy wideo to idealny sposób, by efektywnie komunikować się zarówno w ramach zespołu, jak i pomiędzy różnymi oddziałami firmy. Wraz ze wzrostem popularności pracy zdalnej dla wielu firm taki sposób porozumiewania się jest już praktycznie codziennością, nawet jeśli wcześniej był wykorzystywany jedynie sporadycznie. Jedną z największych zalet jest możliwość bezproblemowego kontaktu nawet z osobami pracującymi w innych krajach, co ma spore znaczenie dla przedsiębiorstw o międzynarodowym zasięgu. Dlatego tak ważne jest niezawodne łącze internetowe. Często możemy także skorzystać z dodatkowych opcji, które wspomagają współpracę, m.in. funkcji udostępniania ekranu czy wbudowanej opcji przesyłania plików. Wszystko to wymaga jednak odpowiedniego oprogramowania, które będzie w stanie skutecznie wspierać działania firmy.

Zoom

To aplikacja, która w trakcie pandemii COVID-19 zyskała ogromny rozgłos na całym świecie. Wśród jej największych zalet z pewnością należy wymienić rozbudowany zakres darmowej oferty – możemy przeprowadzić bez opłat spotkanie nawet dla stu osób. Płatne licencje cechują się stosunkowo niskim kosztem, a maksymalna liczba uczestników wideokonferencji wynosi aż 1000 osób! Istotnym atutem Zooma jest także niesamowita prostota korzystania i konfiguracji, dzięki czemu program ten sprawdzi się w każdej firmie.

Microsoft Teams

Rozwiązanie od Microsoftu będzie perfekcyjnym wyborem w przedsiębiorstwach, które już teraz korzystają z usług cloud od tej firmy. Zdecydowanym plusem jest łatwość integracji z innymi programami Microsoftu, jak również bardzo rozbudowana funkcjonalność. Poza rozmowami wideo możemy m.in. udostępniać pliki (wraz ze wbudowanym podglądem), tworzyć osobne kanały i zespoły czy prowadzić webinary aż do 10 tys. uczestników.

Clickmeeting

W tym przypadku nacisk położono przede wszystkim na webinary. Dzięki temu Clickmeeting będzie strzałem w dziesiątkę dla firm, które opierają komunikację z pracownikami właśnie na takich spotkaniach. Choć pozostałe funkcje są nieco bardziej okrojone, w przypadku wsparcia dla dużych wideokonferencji Clickmeeting nie ma sobie równych.

Nie tylko wideorozmowy – telefonia komórkowa dla firm wciąż ma spore znaczenie

Mimo że komunikacja online nieustannie rośnie na znaczeniu i skuteczności, to wciąż warto zwrócić uwagę na inne rozwiązania. Jednym z nich jest telefonia komórkowa dla firm – jej zaletą jest szeroka dostępność i opłacalność. Co ważne, odpowiedni pakiet internetowy dla firm pozwoli na wideorozmowy nawet w sytuacjach, gdy pracownicy nie mają dostępu do komputera czy laptopa, na przykład w trasie.

Abonament komórkowy dla firm i szybki światłowód do wideorozmów: doskonałe połączenie dla biznesu

Telefonia komórkowa dla firm może iść w parze z innymi rozwiązaniami telekomunikacyjnymi, by pokryć wszystkie potrzeby przedsiębiorstwa. Chcąc uprościć proces rozliczeń i kalkulowania kosztów związanych z takimi usługami, warto postawić na usługi od jednego dostawcy. W przypadku wideorozmów idealnie sprawdzi się światłowód, który zapewnia dużą prędkość i stabilność. Takie rozwiązania razem z abonamentem komórkowym dla firm można znaleźć m.in. w ofercie poznańskiego dostawcy Internetu – firmy INEA.

Redakcja IwK