Jakie przesyłki kurierskie wybierają Polacy?

W Polsce rynek przesyłek kurierskich kwitnie i cały czas się rozwija. Dotyczy to zarówno osób prywatnych, jak i firm. Szybkość dostaw, jakość oraz rzetelność – to najważniejsze kwestie, jakie doceniają klienci różnych kurierów. Firmy prześcigają się w ofertach i okazjach, jednak są takie, które od dłuższego czasu prowadzą w tym „wyścigu”. Udaje im się to dzięki jakości i doświadczeniu, a także słuchaniu opinii klientów. Jaka firma spełnia wszystkie te oczekiwania i jest liderem na rynku? 

Szybko, tanio i wygodnie – dostawa do paczkomatów

Jak się okazuje, Polakom wcale nie zależy na dostarczaniu przesyłki prosto pod drzwi. Zdecydowanie bardziej ceniona jest szybkość wysyłki oraz jej cena, idąca w parze z jakością usługi. To wszystko łączy w sobie dostawa do paczkomatu. Według badania wiodącego w Polsce instytutu Kantar Millward Brown, taką formę dostarczenia przesyłki wybiera aż 80% badanych. Kurier InPost zdeklasował konkurencję. W ankiecie brali udział internauci. Na drugim miejscu uplasowała się dostawa kurierska do domu lub pracy, którą wskazało 70% badanej grupy. 41% stawia na przesyłki pocztowe dostarczane do domu lub pracy. Jak widać, kurierzy paczkomatowi nie mają sobie równych.

Co oferuje nam InPost?

Warto dowiedzieć się, co tak naprawdę stoi za sukcesem InPost? To nie tylko przesyłka kurierska, która trafia do nas szybko i możemy ją odebrać, kiedy tylko chcemy. To szereg innych działań i udogodnień, które odpowiadają za sukces tego właśnie kuriera. Firma cały czas się rozwija i usprawnia swoje przesyłki kurierskie. To właśnie najlepszy sposób, aby stać się liderem na rynku. 

Innowacje w branży kurierskiej 

Pierwszą rzeczą, jaką warto tutaj wspomnieć, jest aplikacja mobilna. Kurier InPost wprowadził bardzo innowacyjny system, który rozwiązał kwestię np. kolejki do paczkomatu. Aplikacja mobilna umożliwia odebranie paczki bez korzystania z ekranu wbudowanego w paczkomat. Za pomocą dwóch kliknięć na naszym smartfonie otworzymy skrytkę z przesyłką. Nie musimy robić nic więcej! Szybko, łatwo i wygodnie. Dodatkowo w aplikacji dostajemy bieżące informacje do wysyłanych do nas przesyłek, gdyż dane są stałe i niezmienne. 

W InPost mamy także opcję dostawy w Weekend. Kurierzy dostarczają paczki przez cały tydzień, abyśmy mogli otrzymać je tak szybko, jak tego potrzebujemy. Ta specjalna opcja jest niezwykle konkurencyjna w stosunku do innych firm kurierskich. 

Za co Polacy cenią InPost?

Kurierzy często nie mają łatwego zadania, dochodzi do różnych pomyłek i niechcianych sytuacji. Jednak takie rzeczy się zdarzają, gdyż są tylko ludźmi. Ludzie wyrabiają sobie opinie często tylko przez pryzmat jednej sytuacji. Dlatego tak ciężko jest być sprawdzoną i docenianą firmą. Jednak InPost właśnie to osiągnął jako kurier. Aż 72% badanych w ankiecie wskazało także, że docenia i lubi właśnie te markę! We wszystkich pytaniach w badaniu to InPost był zwycięzcą. Zaufanie i wybór klientów to największy sukces, jaki można osiągnąć jako marka. 

Redakcja IwK

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *