Kiedy warto skorzystać z pomocy notariusza?

Notariusz to osoba, która ma stosowne uprawnienia, by sporządzić akt notarialny. Taki dokument w niektórych sytuacjach jest wymagany przez sąd lub inne organy administracyjne. Poświadczenie notarialne może być również zabezpieczeniem, które przyda się przedsiębiorcy podczas zawierania ważnych umów lub gdy trzeba potwierdzić wiarygodność wskazanych dokumentów. A kiedy warto skorzystać z pomocy notariusza?

Zakup lub sprzedaż mienia o dużej wartości

Planując zakup lub sprzedaż mienia o dużej wartości, trzeba zadbać o to, aby odpowiednio zabezpieczyć swoje interesy. Notariusz Warszawa Wola pomoże sporządzić stosowną umowę oraz objaśni obu stronom, jakie przysługują im prawa oraz jakie spoczywają na nich obowiązki. Ponadto notariusz może zasugerować również działania, które warto podjąć, by sprawdzić daną nieruchomość lub działkę jeszcze przed jej zakupem. Korzystając z usług notariusza, klient zyska pewność, że transakcja przebiegnie prawidłowo, a wydany przez kancelarię dokument będzie dla obu stron wiążący.

Spisanie testamentu

Testament to niezwykle istotny dokument, od którego będzie zależało, jak zostanie rozdysponowany majątek klienta po jego śmierci. Dlatego to ważne, by spisać testament u notariusza, który zagwarantuje pełną dyskrecję oraz dopilnuje, aby wola zmarłego została spełniona. Notariusze Warszawa Wola to osoby, które sprawnie przeprowadzą klienta przez wszystkie etapy sporządzania tego dokumentu i doradzą mu w kwestiach budzących jego wątpliwości. Co ważne notariusz będzie również odpowiedzialny za przechowanie testamentu do czasu jego ujawnienia. 

Spisanie intercyzy

Intercyzę można spisać przed ślubem lub po ślubie. Rozdzielność majątkowa to dokument, który ma zabezpieczać interesy obu małżonków poprzez usunięcie wspólnoty majątkowej. Taka umowa może się przydać w trakcie rozwodu lub, gdy jeden z małżonków będzie posiadał nieuregulowane zobowiązania finansowe. W takim wypadku intercyza sporządzona w renomowanej kancelarii typu https://www.kancelaria-notarialna.net/ pomoże małżonkom uporządkować wszystkie sprawy finansowe. Warto jednak pamiętać, że intercyza nie działa wstecz i może dotyczyć jedynie sytuacji, które dopiero się wydarzą.

U notariusza można także poświadczyć zgodność odpisu z oryginałem lub zrzec się prawa do nieruchomości. Usługi notarialne obejmują także wiele działań z sektora biznesowego, a dobry notariusz będzie nieocenionym wsparciem dla przedsiębiorcy. Ponadto wybrany notariusz powinien mieć doświadczenie w przygotowywaniu dokumentów określonego typu oraz musi być również osobą godną zaufania. 

 

 

Redakcja IwK