Strona główna
Finanse
Tutaj jesteś

Kredyt hipoteczny a zdolność kredytowa

23 grudnia 2022 Kredyt hipoteczny

Kredyt hipoteczny to długoterminowe zobowiązanie finansowe, którego zaciągnięcie powinno być bardzo dobrze przemyślane. W dzisiejszych czasach jego uzyskanie w zadowalającej wysokości jest jednak o tyle trudne, że banki bardzo uważnie „prześwietlają” wnioski kredytowe i nie każdemu oferują finansowanie. Nic więc dziwnego, że większość osób, które rozważają kupno mieszkania w Chojnicach, decyduje się skorzystać w tym zakresie ze wsparcia eksperta finansowego – niezależnego specjalisty w zakresie kredytów hipotecznych.

Czym zajmuje się doradca finansowy w Chojnicach?

Jednym z wiodących filarów działalności zawodowej każdego doradcy finansowego są kredyty hipoteczne. Wbrew jednak pozorom, eksperci kredytowi nie są zatrudnieni przez banki – są niezależnymi specjalistami, którzy świadczą swoje usługi na rzecz klientów, a nie banków. To interes klienta znajduje się więc zawsze na pierwszym miejscu i na jego zaspokojeniu ekspert się skupia. Każda osoba, która poważnie myśli o zaciągnięciu kredytu hipotecznego na zakup mieszkania w Chojnicach, powinna więc zgłosić się do wybranego eksperta.

Doradca finansowy w Chojnicach w pierwszej kolejności zapozna się z sytuacją klienta oraz wstępnie obliczy zdolność kredytową. Jej posiadanie jest bowiem kluczem do sukcesu, czyli uzyskania kredytu hipotecznego w potrzebnej wysokości. W dzisiejszych czasach zdolność kredytowa większości osób uległa znacznemu obniżeniu – wszystko to za sprawą wysokich stóp procentowych oraz dodatkowych restrykcji nałożonych na banki przez KNF. Warto więc najpierw poznać swoją zdolność kredytową, a dopiero później szukać mieszkania.

finanse doradztwo

Czy brak zdolności kredytowej przekreśla szanse na kredyt?

Wielu klientów niestety dowiaduje się od eksperta, że ich zdolność kredytowa jest niewystarczająca, aby mogli kupić wymarzone mieszkanie. Zbyt niska zdolność kredytowa w danym momencie lub całkowity jej brak nie oznacza jednak konieczności rezygnacji ze swoich planów! Doradca finansowy w Chojnicach zna bowiem sposoby, dzięki którym klienci mogą w prosty i szybki sposób podnieść swoją zdolność kredytową i tym samym uzyskać kredyt hipoteczny w pełnej wysokości. Jednym z najprostszych sposobów na poprawę zdolności kredytowej jest zamknięcie lub spłata aktywnych zobowiązań – np. kart kredytowych, limitów na koncie lub pożyczek/rat.

Kolejnym sposobem jest ubieganie się o kredyt z inną osobą, której dochód podniesie zdolność kredytową. Kredytobiorcy chętnie korzystają w tym zakresie ze wsparcia swoich rodziców, rodzeństwa, a także przyjaciół. W poprawie zdolności kredytowej może pomóc także zmiana formy zatrudnienia – np. z umowy zlecenie, którą honorują tylko nieliczne banki, na umowę o pracę, uznawaną za najstabilniejszą formę zatrudnienia przez wszystkie instytucje finansowe. To tylko niektóre ze sposobów, które umiejętnie wcielone w życie pozwalają podnieść zdolność kredytową o nawet kilkaset tysięcy złotych! To, które z nich zastosować w konkretnej sytuacji, podpowie doradca finansowy!

Artykuł powstał we współpracy z serwisem Sprawdzony Doradca – doradca finansowy Chojnice.

Jazda po alkoholu

Redakcja IwK

Witaj w naszej redakcji, gdzie troska o rozwój osobisty, karierę zawodową, naukę i stabilność finansową spotyka się z praktycznymi poradami i inspirującymi artykułami.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Kompleksowa obsługa księgowa? Zleć to firmie zewnętrznej!
podatnik VAT w innym kraju
kurs inwestowania

Jesteś zainteresowany reklamą?

kurs inwestowania