Ładowarki samochodowe do iPhone – co powinieneś o nich wiedzieć?

Jazda samochodem wymaga często dostępu do telefonu. Podczas jazdy smartfon pełni np. rolę nawigacji. Nie zawsze pamiętamy jednak, aby przed podróżą uzupełnić baterię. W takim przypadku przyda się mobilna ładowarka. Jakie są ładowarki samochodowe do iPhone? Który wariant najlepiej wybrać i na co zwrócić uwagę przy zakupie? Podpowiadamy!

Pamiętaj, że iPhone wymaga zastosowania innych ładowarek niż standardowe telefony. Wynika to z wytycznych firmy Apple, która umieszcza w swoich smartfonach innego rodzaju wtyczki niż USB w wersji C. Z tego względu do iPhone musisz mieć inną, zmienioną ładowarkę w samochodzie.

Jakie ładowarki samochodowe do iPhone znajdziesz na rynku?

Oczywiście, najczęściej spotykana jest wersja przewodowa. Podłączasz ją do gniazda zapalniczki, a drugą część do gniazda w iPhone. Tego rodzaju sprzęt pozwoli Ci np. na ładowanie smartfonu na uchwycie, podczas wykorzystywania go w roli nawigacji.

Nowoczesne samochody, które posiadają gniazdo USB umożliwiają ładowanie iPhone za pomocą dedykowanych przewodów. Zamiast gniazdka zapalniczki, to taki przewód pełni rolę ładowarki. Opcja dobra, np. jeżeli przy okazji chcesz słuchać muzyki ze swojego telefonu.

Ciekawą, dostępną coraz częściej opcją są ładowarki samochodowe do iPhone w wersji indukcyjnej. To interesujące i nowoczesne rozwiązanie. Na początku podłącz ładowarkę do gniazda zapalniczki, a następnie połóż w równym miejscu (np. na półce deski rozdzielczej). Później umieść tam telefon. Ten zacznie się błyskawicznie ładować. Pamiętaj, że niektóre pojazdy mają swoje ładowarki indukcyjne, wbudowane w deskę rozdzielczą.

Który wariant ładowarki będzie dla Ciebie najlepszy?

Gdy przyjdzie czas na wybór odpowiedniej ładowarki, zwróć uwagę na ich możliwości. Przewodowy wariant pozwoli Ci na korzystanie z iPhone w trakcie jazdy i użytkowanie go jako nawigacja. Możesz mieć jednak problem z pełnym obsługiwaniem pojazdu, bo naciągnięty przewód utrudni np. dostęp do schowków czy innych, bardzo newralgicznych miejsc.

Z kolei ładowarki indukcyjne są bardzo szybkie w ładowaniu oraz ułatwiają regenerowanie energii w aucie (np. wyładowany telefon możesz położyć na blacie, bez podłączania do przewodu co często dekoncentruje w trakcie jazdy). Korzystanie z nawigacji będzie jednak znacznie ograniczone. Zwróć uwagę na dostęp do uchwytów samochodowych, które mają wbudowane ładowanie indukcyjne. To rozwiązanie pośrednie, które może być dla Ciebie najkorzystniejsze. Pamiętaj, żeby dobrać ładowarkę do swojego iPhone i wybrać urządzenie z zabezpieczeniami antyprzepięciowymi. Życzymy szerokiej drogi!

Redakcja IwK

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.