Strona główna
Poradnik
Tutaj jesteś

Najlepsze propozycje eventów online na jesień 2022 roku!

20 września 2022 propozycje eventów online

Śmiało można zaryzykować tezę, że nasz świat zmienił się diametralnie przez ostatnie dwa lata. Głównym przyczynkiem do tego była oczywiście pandemia, która w ciągu 48 miesięcy wywróciła nasze życie o 180 stopni i zmieniła nieodwracalnie niemal każdy jego aspekt. Podobnie sprawy miały się w branży eventów firmowych. Agencje, które zwietrzyły okazje i zwyczajnie chciały przetrwać ten trudny czas, musiały, podobnie jak reszta świata, przenieść swoją działalność niemal w stu procentach do Internetu. Sprawa nie była prosta, bo niełatwo jest zastąpić wyjazd, przebywanie ze sobą w realnym świecie, aktywnościami odbywającymi się w formie zdalnej i to w tak niesprzyjających okolicznościach. Okazuje się jednak, że jest to w dalszym ciągu jedna z najbardziej pożądanych form team buildingu mimo, że obostrzenia i limity związane z pandemią już nie obowiązują. Dlaczego eventy online nadal są popularne?

Aspekt ekonomiczny – to jest zwyczajnie tańsze

Bardzo szybko okazało się, że inwestycja w nawet najdroższe formy integracji wirtualnej jest kilkakrotnie tańsza, niż wyjazd do pensjonatu czy rezerwacja większych przestrzeni pod olimpiadę firmową czy grill i ognisko. Koszty związane z organizacją dedykowanej platformy online, zatrudnienie eksperta z danej dziedziny (na przykład gotowania, improwizacji, malowania) są o wiele niższe i mniej bolesne dla firm, niż cena dowozu pracowników, rezerwacji noclegów i dostarczenia na miejsce wszelkich akcesoriów potrzebnych do danego eventu. Ekonomiczny aspekt odgrywa niesamowicie ważną rolę w obecnych czasach, w których światem szarga kryzys a każda moneta jest oglądana kilkukrotnie przed wydaniem nawet przez największe tuzy świata biznesu. Innymi słowy, team building poprzez łącze komputerowe jest dużo, dużo tańszy.

Aspekt komfortu – to jest zwyczajnie wygodniejsze

Nasze społeczeństwo starzeje się, co oznacza, że coraz więcej naszych pracowników to ludzie po trzydziestym, czterdziestym czy pięćdziesiątym rokiem życia. Oznacza to z kolei, że wielu z nich rozsianych jest po całej Polsce, a nawet i po całym świecie. Co więcej, większość z nich ma swoje domy, potomstwo, mężów, żony i całą masę zobowiązań kredytowych i tych związanych z ich miejscem zamieszkania. Wirtualna forma spędzania wolnego czasu z kolegami i koleżankami z pracy jest tuaj wręcz zbawienna. Pracownicy nie muszą już na gwałt organizować opieki nad dziećmi, nerwowo przeszukiwać dogodnych połączeń i wydzwaniać z danego miejsca integracji do swoich rodzin co pięć minut martwiąc się, czy pod ich nieobecność nie doszło do jakiejś małej katastrofy. Podczas tworzenia lasu w słoiku za pośrednictwem Internetu, budowania scenariusza do wspólnego teledysku czy panelu z ciekawym człowiekiem, do pokoju może wejść żona lub dziecko i poprosić o pomoc. Można na kilka minut wyskoczyć by pomóc z zakupami lub wyłączyć ziemniaki gotujące się na kuchence. Tak małe, a tak oczywiste korzyści mocno przemawiają za wirtualną formą organizacji takich przedsięwzięć.

Aspekt rozrywkowy – gra z najlepszą grafiką na świecie

Wielu pracowników to gracze. W dzisiejszych czasach, wirtualny świat gier osiągnął takie możliwości techniczne i rozmiary, że od świata realnego odróżnia go często jedynie obecność smoków, orków czy zombie. Ten fakt również wykorzystano do integracji online. Idealnym przykładem jest tutaj Escape Room, który w formie online polega na tym, że pracownik danego miejsca ma na sobie kamerkę, przez którą pokój widzą uczestnicy. Wykonuje on wszystkie polecenia graczy, dla których jest on swoistą postacią w grze odgrywanej w pierwszej osobie. Daje to niesamowity efekt gry z niemożliwie dobrą grafiką, a przy okazji zmusza uczestników do współpracy. Jest to niezwykle nowatorskie podejście i wykorzystanie faktu, że większość naszych pracowników zasiada na co dzień przed komputerami i konsolami.

Jazda po alkoholu

Redakcja IwK

Witaj w naszej redakcji, gdzie troska o rozwój osobisty, karierę zawodową, naukę i stabilność finansową spotyka się z praktycznymi poradami i inspirującymi artykułami.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jazda po alkoholu
smycz
centrum naszych interesów

Jesteś zainteresowany reklamą?

centrum naszych interesów