Obsługa sklepu internetowego – jak śledzić dużą liczbę przesyłek?

Firmy kurierskie oferują korzystne usługi nie tylko dla klientów indywidualnych. Coraz częściej przygotowują również specjalne pakiety dla firm. To mechanizmy dopasowane do danego biznesu. Te narzędzia pozwalają usprawnić transport i wszelkie procesy logistyczne w przedsiębiorstwie. Jak zatem skutecznie obsługiwać sklep internetowy? Czy możliwe jest śledzenie dużej liczby przesyłek na raz? Na te pytania odpowiadamy w naszym krótkim artykule.

Sprzedaż w Internecie kwitnie

Przede wszystkim warto zauważyć, że sprzedaż w Internecie rozwija się w niesamowitym tempie. Z najnowszych raportów na temat branży e-commerce w Polsce wynika, że już 73 procent internautów robi zakupy online. Doceniamy takie usługi, ponieważ są szybkie i niezawodne. Przy pomocy kilku kliknięć kupimy wymarzoną sukienkę, kawę do ekspresu ciśnieniowego, odkurzacz, książki, a nawet produkty spożywcze. Sklepy internetowe oferują nadto znacznie szerszy wybór niż te stacjonarne. Zakupy online są też w pełni bezpieczne ze względu na śledzenie przesyłek. To usługa umożliwiająca zlokalizowanie paczki od momentu jej nadania przez sprzedającego, aż do odbioru przez adresata – kupującego. Cały proces jest zatem w pełni bezproblemowy.

Skuteczna wysyłka w sklepie internetowym

Prowadzący sklepy internetowe, aby oferować w pełni skuteczne i wysokiej jakości usługi, powinni jednak korzystać z pomocy profesjonalnych firm kurierskich. Nie mówimy tu zatem o pierwszym lepszym przewoźniku, ale o rzetelnym i niezawodnym podmiocie. Jak go znaleźć? Najlepiej zacząć od stron internetowych pośredników. Oni bowiem na bieżąco śledzą dostępne oferty. W ten sposób można wysłać przesyłkę na najlepszych, możliwych warunkach. Pośrednik dopasuje daną ofertę do potrzeb przedsiębiorcy, a także rodzaju wysyłanych przez niego przesyłek. Może się bowiem okazać, że cena jest korzystniejsza u danego kuriera dla paczki do 20 kilogramów, ale dla uzyskania najlepszej ceny w odniesieniu do paczki powyżej 20 kilogramów, trzeba już skorzystać z usług innego przewoźnika. Dodatkowo pośrednicy oferują wygodne śledzenie przesyłek, które zdecydowanie ułatwia logistykę całego procesu.

Wiele paczek na raz – nie ma  rzeczy niemożliwych

Solidne firmy kurierskie oferują też możliwość wysyłania kilku paczek na raz. Przy pomocy kilku kliknięć można zatem wynegocjować najlepszą, możliwą stawkę, wygenerować dla nich listy przewozowe, a także je nadać w wybranym przez siebie punkcie. Firmy kurierskie oferują też wiele, dodatkowych usług. Proponują na przykład intuicyjny panel użytkownika, wygodne i czytelne książki adresowe oraz szablony przesyłek, a także śledzenie przesyłek. Ten ostatni element pozwala na jednoczesne śledzenie aż dziesięciu różnych paczek.

Redakcja IwK