Program do faktur zintegrowany z magazynem

Program do faktur z magazynem ułatwia zarządzanie firmą. Oprócz dokumentów księgowych ma wiele dodatkowych opcji jak np. obsługa czytników kodów kreskowych i drukarek fiskalnych.

Jak działa program do faktur z magazynem?

Wystawianie faktur w firmach odbywa się metodą tradycyjną oraz elektroniczną, choć coraz rzadziej wypisuje się już ręcznie. Jeśli przedsiębiorstwo codziennie wypisuje kilkadziesiąt dokumentów, staje się to dość uciążliwe. Aby ułatwić sobie pracę, warto zakupić program do faktur z magazynem, dzięki któremu, obsługa klientów jest sprawniejsza, a dodatkowo jest kontrola nad stanami magazynowymi.

W dużych firmach jest to duże ułatwienie, które oszczędza czas pracowników. Sprawdza się w przedsiębiorstwach produkcyjnych, handlowych i usługowych. Prosty w obsłudze program umożliwia eksport danych, wystawianie raportów, automatyczne tworzenie dokumentów magazynowych: WZ, RW, PZ, PW, MM, ZW, z których część jest powiązana z fakturami. Automatyczne wystawianie rachunków uaktualnia ilość towaru na stanie. Program magazynowy i do wystawiania faktury są zintegrowane ze sobą, co ułatwia zarządzanie firmą.

Jakie dokumenty wystawia program do fakturowania?

Program umożliwia szybkie wystawianie dokumentów sprzedażowych w PLN, jak i faktur walutowych. Jest w pełni zautomatyzowany, dlatego wstawianie danych kontrahenta, wyszukiwanie firm z bazy GUS, wybieranie produktu z cennika, odbywa się błyskawicznie. Program wystawia m.in. faktury walutowe, VAT, bez VAT, korygujące, zaliczkowe, pro forma, uproszczone, MP, wewnętrzne, zakupu i końcowe oraz noty korygujące i odsetkowe, comercial invoice, paragony, rachunki, zamówienia od i do kontrahentów, oferty dla klientów, KP, KW, przelewy bankowe, do ZUS i US, wezwania do zapłaty, umowy kupna-sprzedaży oraz różnego rodzaju druki pocztowe, etykiety z kodami kreskowymi.

Sprzedaż może być prowadzona w cenach netto i brutto. W programie jest do wyboru 7 gotowych wzorów faktur z możliwością wstawienia logo i pieczątki firmy, własnych uwag itd. W ramach jednego konta program oferuje fakturowanie, wystawianie dokumentów magazynowych, współpracę z czytnikami kodów kreskowych. Jest też możliwa obsługa drukarek fiskalnych, pracujących z protokołem komunikacji posnet thermal.

Co zawiera faktura VAT?

Jest to dokument potwierdzający sprzedaż towarów/usług dla firm, ale na życzenie klientów nieprowadzących działalności gospodarczej również można wystawić fakturę VAT. Obowiązek jej wygenerowania leży po stronie sprzedawcy, ale kupujący również może ją sporządzić w formie elektronicznej lub papierowej, w dwóch egzemplarzach. Dokument musi zawierać informacje takie jak: data wystawienia, kolejny numer, imiona i nazwiska lub nazwy oraz adresy sprzedawcy i nabywcy towarów/usług, numer NIP i REGON. Na dokumencie muszą się znaleźć także: data dokonania lub zakończenia dostawy towarów/usługi, nazwa przedmiotu transakcji, miara i ilość produktów, cena jednostkowa netto, kwoty rabatów, wartość sprzedaży netto, stawki VAT, suma wartości sprzedaży netto, kwotę podatku i należności ogółem oraz formy płatności, oraz termin zapłaty. Z wystawianiem faktur eksportowych może być problem, ze względu na przelicznik walutowy. Program do faktur z magazynem wersji STANDARD lub PRO rozwiązuje problem, więc warto zakupić pakiet przedsiębiorcy.

Program do wystawiania faktur VAT – czym różni się wersja START, STANDARD i PRO?

START jest to nowoczesny i prosty program do fakturowania dla systemów Windows. Umożliwia wystawienie niezbędnych dokumentów sprzedaży i zakupu, Jest idealny dla małych i średnich firm handlowo-usługowych. STANDARD natomiast jest nowoczesnym programem do faktur dla małych i średnich firm prowadzących działalność produkcyjną, usługową, handlową, które obsługują klientów pojedynczych, jak i masowych, w tym transportowych. Jest intuicyjny i prosty w użytkowaniu. Zawiera wszystkie funkcje poprzedniej wersji, a dodatkowo wspiera korespondencję seryjną i adresowanie kopert. Z kolei PRO, jest fakturowaniem z magazynem i małą księgowością. Zawiera także: CRM, Kalendarz i Organizer. Integruje się z najpopularniejszymi sklepami: Allegro, osCommerce, Prestashop, Magento, VirtueMart. Dla nowych klientów jest możliwość przetestowania programu za darmo.

Na czym polega automatyczne pobieranie danych kontrahentów?

Pobierane danych klientów ułatwia ich obsługę, ponieważ w ciągu kilku sekund można odnaleźć firmę lub osobę. Wpisując NIP, pozostałe informacje uzupełniają się automatycznie. Dane zapisują się w bazie kontrahentów, z której firma korzysta. Jest to duża oszczędność czasu. Nie trzeba każdorazowo wpisywać ręcznie danych każdego klienta, bo wystarczy tylko wybrać z listy. Kiedy firma wystawia codziennie kilkadziesiąt faktur, zdecydowanie przyspiesza to cały proces. Pozwala też uniknąć błędów i wypisywania not korygujących. Jeśli chodzi o faktury eksportowe, automatycznie pobierane są kursy walut, co jest wygodną opcją. Takie rozwiązanie to oszczędność czasu również dla działu księgowości, szczególnie przy prowadzeniu pełnej rachunkowości.

Redakcja IwK