Walcz o swoje prawa – odszkodowania za błędy medyczne

Zdrowie jest dla każdego z nas najważniejsze. To coś, czego nie możemy kupić. Dlatego powinniśmy o nie dbać najlepiej jak potrafimy. Niestety, dochodzimy czasem do momentu, w którym musimy podreperować nasze zdrowie lub przejść nawet poważną operację. Medycyna jest obecnie na wysokim poziomie, jednak błędy medyczne wciąż się zdarzają. W obliczu takiej sytuacji trzeba znaleźć siły do działania i walczyć o odszkodowanie. Należy się ono praktycznie w każdym przypadku błędu medycznego. Jak starać się o odszkodowanie?

Czy trudno jest zdobyć odszkodowanie za błędy medyczne?

Odszkodowania przysługują ubezpieczonym osobom w bardzo wielu sytuacjach. Weźmy na przykład złamanie nogi. W tej sytuacji wysyłamy pismo do ubezpieczyciela, który w określonym czasie przesyła nam należne pieniądze. Możemy także uzyskać odszkodowanie za wypadek samochodowy lub kradzież. We wszystkich tych sytuacjach dość prosto jest ubiegać się o swoje prawa i większość wniosków jest rozpatrywanych pozytywnie. Jeśli chodzi o błędy w sztuce medycznej, sytuacja wygląda zupełnie inaczej. Dochodzenie swoich praw może być naprawdę trudne i czasochłonne. Jednak zawsze warto podjąć o to walkę.

Czy odszkodowanie za błędy medyczne zawsze przysługuje?

Przed przystąpieniem do walki o odszkodowanie, powinniśmy trzeźwo spojrzeć na zaistniałą sytuację. Często, pod wpływem emocji, podejmujemy nieracjonalne decyzje. Mowa tu o oskarżaniu lekarzy o błąd w momencie, gdy tak naprawdę go nie ma. Dzieje się tak w sytuacjach, gdy stan zdrowia bliskiej osoby wciąż się pogarsza, mimo przebywania w szpitalu. Wiele osób obwinia lekarzy za śmierć na stole operacyjnym, która nie była absolutnie wynikiem ich błędu. Jeśli masz podejrzenia, że pracownik medyczny mógł dopuścić się zaniedbania, najpierw udaj się do kancelarii prawnej. Tam specjaliści trzeźwym okiem ocenią, czy rzeczywiście mogło dojść do nieprawidłowości a odszkodowanie jest ci należne. 

Jak zdobyć odszkodowanie za błędy medyczne?

Przede wszystkim odszkodowanie można uzyskać na dwa sposoby – polubownie lub na drodze sądowej. Procedurę możesz rozpocząć od kontaktu z ubezpieczycielem. Trzeba jednak mieć na uwadze, że przy tak skomplikowanych sprawach możesz mieć niewystarczającą wiedzę, aby dochodzić swoich praw. Dlatego zaleca się konsultacje prawnika. Ważne, aby był on zaznajomiony z prawem dotyczącym błędów medycznych. Adwokat Warszawa znajdzie się wielu specjalistów w tej dziedzinie. Pomoc prawna przyda się zarówno przy załatwianiu sprawy polubownie, jak i sądownie. Będziemy spokojni, że ktoś zajmuje się naszą sprawą na poważnie i mamy duże szanse na uzyskanie odszkodowania. 

Walcz o swoje prawa 

Często ludzie poddają się po kilku niepowodzeniach. W przypadku walki o odszkodowanie sprawa może ciągnąć się nawet latami. Jednak warto być cierpliwym i dążyć do celu, bo po tak długim czasie można dojść swoich praw. Dlatego nie poddawaj się i zatrudnij adwokata, który pomoże Ci w tej nierównej walce. W końcu z pewnością uda Ci się wygrać należne odszkodowanie. 

Redakcja IwK

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *