Strona główna
Praca
Tutaj jesteś

Z jakich czynności składa się techniczna obsługa nieruchomości?

Praca Data publikacji - 8 grudnia 2023 Autor - Redakcja IwK
Z jakich czynności składa się techniczna obsługa nieruchomości?


Nieruchomości komercyjne, takie jak hale produkcyjne, magazyny, centra logistyczne czy biurowce, muszą sprostać wielu wyzwaniom, tak aby zapewnić bezpieczne i optymalne warunki pracy wszystkim osobom przebywającym na ich terenie. Z tego też powodu obsługa techniczna nieruchomości odgrywa w tym temacie bardzo ważną rolę i właśnie ten aspekt poruszymy w niniejszym artykule – zapraszamy do lektury!

Na czym polega obsługa techniczna nieruchomości?

Pod pojęciem obsługi technicznej nieruchomości kryją się zarówno konkretne rozwiązania sprzętowe, jak i procedury, których celem jest optymalizacja wydajności pracy na terenie obiektu, a także zachowanie najwyższych standardów bezpieczeństwa.

Techniczna obsługa nieruchomości obejmować będzie montaż, nadzór i serwisowanie takich elementów jak:

  • system wentylacji, ogrzewania i klimatyzacji,

  • instalacja elektryczna;

  • systemy teleinformatyczne;

  • instalacje przeciwpożarowe,

  • instalacje wodno-kanalizacyjne;

  • wyposażenie wnętrz.

Ponadto do wspomnianych usług zaliczyć można wsparcie w zakresie podstawowych prac remontowo-budowlanych, których przeprowadzenie okazuje się w wielu przypadkach niezbędne, aby zachować ciągłość realizowanych procesów lub zwiększyć wydajność pracy w niektórych strefach obiektu.

Dodatkowo podmioty, które oferują techniczną obsługę nieruchomości, bardzo często przejmują obowiązki tzw. “złotej rączki”. Dzięki dysponowaniu  pełnym zapleczem technicznym i kadrowym mogą na bieżąco dbać o utrzymanie sprawności wszystkich urządzeń czy mechanizmów na terenie obiektu,a w tym działanie zamków czy oświetlenie.

Więcej informacji w tym temacie można znaleźć na stronie: https://serwis-techniczny.impel.pl/obsluga-techniczna-nieruchomosci/

Dla kogo przygotowana jest obsługa techniczna obiektu?

Podmioty oferujące techniczną obsługę nieruchomości komercyjnych dysponują bardzo szerokim wachlarzem usług, które mogą być dostosowane do wymogów praktycznie każdego klienta biznesowego. Z tego typu rozwiązań bardzo chętnie korzystają korporacje wynajmujące przestrzeń w biurowcach.

Niemniej potrzeba ciągłego nadzoru, regularnych przeglądów  i modernizacji wielu systemów i instalacji zachodzi w praktycznie każdym przedsiębiorstwie, działającym wewnątrz większego lokalu czy budynku. Jak można się domyśleć, zakres czynności jest zazwyczaj całkiem spory i angażujący. To jeden z wielu powodów, dla których warto uwzględnić możliwą współpracę z podmiotami, oferującymi kompleksową obsługę techniczną obiektu.

Kiedy i dlaczego warto?

Na techniczną obsługę nieruchomości komercyjnych powinny zdecydować się przedsiębiorstwa posiadające lub wynajmujące większą przestrzeń biurową, magazynową czy też przemysłową w danym obiekcie. Taka współpraca pozwala oszczędzić nie tylko zaangażowanie w procesy formalne (umowa nawiązywana jest tylko z jednym podmiotem), ale również przyspieszyć wiele procedur organizacyjnych.

Najważniejsza jednak pozostaje kwestia szybkiego reagowania w awaryjnych i nieprzewidzianych sytuacjach, takich jak pęknięta rura kanalizacyjna czy zwarcie w obwodzie elektrycznym. Nie ma konieczności szukania osobnych specjalistów czy umawiania terminu – wszystkim zajmuje się jeden podmiot, który przeważnie gwarantuje dostępność swoich usług przez 24 godziny na dobę i 7 dni w tygodniu.

Redakcja IwK

Witaj w naszej redakcji, gdzie troska o rozwój osobisty, karierę zawodową, naukę i stabilność finansową spotyka się z praktycznymi poradami i inspirującymi artykułami.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Wpływ kolorów na percepcję marki