Zmywarki gastronomiczne sposobem na zwiększenie wydajności?

Stojąc u progu trzeciej dekady XXI w., trudno sobie wyobrazić profesjonalny lokal gastronomiczny bez zmywarki gastronomicznej. Przekonało się już o tym wielu właścicieli restauracji, dla których priorytetem jest zapewnienie swoim klientom najwyższej jakości posiłków w jak najkrótszym czasie. A co lepiej usprawni pracę, jeśli nie krótka chwila poświęcona na zmywanie, które zazwyczaj wymagało sporej uwagi, jak i środków w postaci wody oraz wyłączonego z innych czynności pracownika. Nie czekaj i już teraz poznaj wszystkie zalety tych niesamowitych urządzeń, jakimi są zmywarki przemysłowe!

  1. Zmywarka przemysłowa – ekonomia i ekologia.
  2. Wysoka wydajność i dokładność.
  3. Minimalistyczny design.
  4. Łatwość w montażu i serwisowaniu.

Jeszcze kilkanaście lat temu mało który właściciel restauracji zareagowałby poważnie na argument, że zmywarka przemysłowa jest niezbędna w jego lokalu. Pierwsze pojawiające się modele były poza zasięgiem, jeśli chodzi o cenę, a dodatkowo ich funkcjonalność oraz wysoka awaryjność nie napawały optymizmem. Jak się jednak okazuje, uległo to diametralnej zmianie…

Zmywarka przemysłowa – ekonomia i ekologia

Jak więc to wygląda z tymi kosztami? W pierwszej kolejności należy sobie jasno powiedzieć, że prowadząc własną działalność, tym bardziej jeśli jest to lokal gastronomiczny, czasami oszczędzać po prostu nie można. Tak też jest ze zmywarkami przemysłowymi, im lepsze urządzenie przyjdzie nam kupić, tym będzie bardziej wydajne, ekonomiczne, jak i wytrzymałe w porównaniu do tanich odpowiedników. Poza tym, warto pamiętać, że zmywarki gastronomiczne to rozwiązanie jak najbardziej ekologiczne, dzięki któremu zużywamy znacznie mniej wody niż w przypadku mycia ręcznego.

Wysoka wydajność i dokładność

zmywarka przemysłowa

Samoczynnie nasuwa się więc pytanie o dokładność, skoro zmywarka przemysłowa działa szybko i z małym wykorzystaniem wody. Otóż spełnia ona wszystkie wymagania nawet najbardziej krytycznych użytkowników, co jest jak najbardziej zrozumiałe. Wysokiej klasy zmywarki gastronomiczne zostały skonstruowane z wykorzystaniem nowoczesnych technologii, co przekłada się perfekcyjne działanie. Co więcej, można zakupić również specjalnie dedykowaną zmywarkę przemysłową pod dany typ wyposażenia, np. naczynia, szkło, tace czy garnki.

Minimalistyczny design

Kolejną charakterystyczną cechą zmywarek przemysłowych jest ich wygląd. Podczas produkcji zadbano o jak najprostsze użytkowanie, w tym czyszczenie po codziennych trudach pracy. Dlatego też skupiono się na stylach minimalistycznych, bez zbędnych ozdób, co przekłada się na łatwy dostęp do całej powierzchni urządzenia i swobodne go czyszczenie. Nie oznacza to wcale, że zmywarki gastronomiczne są nieatrakcyjne – wręcz przeciwnie! Ich zgrabny, elegancki wygląd łączy w sobie wszystko, co profesjonalna kuchnia powinna posiadać.

Łatwość w montażu i serwisowaniu

zmywarki gastronomiczne

Wybierając specjalistyczne urządzenie, nie można również zapominać o łatwości jego montażu, a także późniejszym serwisowaniu. Wybrana przez nas zmywarka przemysłowa powinna charakteryzować się takimi właśnie cechami. Skomplikowany montaż czy demontaż z pozoru prostych elementów, jak mało co, może utrudnić życie, a także zwiększyć koszty utrzymania, za sprawą np. większych opłat pobieranych przez serwisanta. Idealnym rozwiązaniem technologicznym, popularnie stosowanym w wysokiej jakości zmywarkach gastronomicznych, są specjalne części, do których przymocowania nie potrzeba używać żadnych narzędzi czy też przechodzić wyspecjalizowanych kursów.

Redakcja IwK

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *