Strona główna
Poradnik
Tutaj jesteś

Biurka regulowane elektrycznie — komu i w jakich sytuacjach się przydają?

16 stycznia 2023 Biurka regulowane elektrycznie

Biurka regulowane elektryczne są już dziś dostępne w naprawdę atrakcyjnych cenach i wcale nie służą już tylko wąskiemu gronu specjalistów. Komu może przydać się takie biurko i jakie cechy sprawiają, że warto mu się bliżej przyjrzeć?

Biurka regulowane elektrycznie rosną razem z właścicielem!

Pójście dziecka po raz pierwszy do szkoły to zawsze duże przeżycie, zarówno dla pierwszaka, jak i jego rodziców. Nierzadko jest także związane ze sporym wydatkiem, zwłaszcza że dzieci szybko rosną i zużywają rzeczy. Podobnie rzecz ma się z meblami, które są dziecku niezbędne, ale po kilku latach okazują się za małe. To m.in. łóżko, szafki, krzesło i biurko do nauki. Dodatkowo w miarę dorastania zmieniają się zainteresowania, a co za tym idzie – wystrój pokoju i jego kolorystyka. Jak sobie poradzić ze zmianami, a przy okazji zmniejszyć koszty? Solidne biurko regulowane elektrycznie w neutralnych, nowoczesnych kolorach z mocnym, wytrzymałym blatem, które jest w stanie rosnąć wraz z dzieckiem, wydaje się kuszącym rozwiązaniem. Za takim zakupem dodatkowo przemawia fakt, że dzięki kilku dodatkom można przekształcić zwykły mebel w biurko gamingowe. Dzięki takiemu zabiegowi biurko będzie wielofunkcyjne, a z racji wysokiej jakości zastosowanych materiałów posłuży przez wiele lat.

Blaty robocze dla hobbystów!

Wiele osób po ciężkim dniu z przyjemnością poświęca się swojemu hobby. I o ile na przykład czytać można właściwie wszędzie, tak wiele zainteresowań wymaga nieco lepszych warunków do ich realizacji. Sklejanie modeli, malowanie figurek, naprawa starych urządzeń, rysunek czy praca z gliną wymagają większego skupienia i mniejszej odległości od obiektu naszych zainteresowań. Tu ponownie z pomocą przychodzą biurka elektryczne. Możliwość podniesienia sobie blatu roboczego bliżej oczu, jak w przypadku stolika Buddy od Zdesk, a dodatkowo opcja pracy na stojąco i zachowania prawidłowej postawy to tylko niektóre elementy przemawiające za takim wyborem. Każdy, kto kiedykolwiek próbował pomalować detale, poprawić szczegóły na rysunku czy przykleić malutki element wie, jak ważny jest stabilny blat na odpowiedniej wysokości.

Granie nie tylko na siedząco!

Kilka godzin rozgrywki w pozycji siedzącej, napięcie, nerwy, buzująca w żyłach adrenalina i nawet plecy osiemnastolatka powiedzą „dość” i zaczną boleć. E-sport to jeden z najbardziej popularnych i najszybciej rozwijających się sportów na świecie. Gaming to już nie tylko krótkie partyjki z przyjaciółmi wieczorami po szkole czy pracy, teraz to wielomilionowy biznes, w którym nawet amatorzy muszą trenować, żeby nie pozostać w tyle. Refleks, zasady, znajomość map, taktyki i charakterystyki postaci to niezbędne umiejętności i wiedza, a ich nabycie wymaga od graczy wielu godzin ciężkiej pracy. Nic więc dziwnego, że biurko (najlepiej regulowane elektrycznie) staje się powoli tak samo ważne, jak dobry fotel gamingowy, wydajny sprzęt czy szybki internet. Odpowiednim meblem, który sprosta oczekiwaniom graczy, jest biurko gamingowe regulowane od firmy Zdesk, które dzięki pokaźnej ilości dodatków łatwo spersonalizować i dostosować do własnych potrzeb.

Stanowisko pracy: siedzące. Niekoniecznie!

Ergonomia, prawidłowa postawa wpływającą na efektywność pracy to zagadnienia, które pojawiają się w naszym życiu coraz częściej. Człowiek powinien pracować, aby żyć, a nie żyć, aby pracować i poświęcanie własnego zdrowia nie powinno w ogóle mieć miejsca. Z pomocą przychodzą biurka regulowane elektrycznie i związana z takim sprzętem możliwość pracy na stojąco. Oczywiście aranżacja biura i sprzętu do pracy w pozycji wyprostowanej może stanowić pewne wyzwanie, ale patrząc na plusy wynikające z takiego stylu pracy – warto spróbować. Badania dowodzą, że długotrwała praca w jednej pozycji, zwłaszcza siedzącej, ma negatywne skutki dla naszego kręgosłupa. Możemy to kompensować dobrym fotelem czy innym siedziskiem pomagającym utrzymać prawidłową posturę, ale takie działanie w rzeczywistości jedynie łagodzi negatywne skutki. Odkryto, że zmiana postawy i praca na stojąco pomaga rozluźnić mięśnie i poprawić krążenie, a to w konsekwencji pozytywnie wpływa na zdrowie i wydajność każdego pracownika, który musi spędzać dużo czasu przy komputerze. Biurka elektryczne, które w kilka minut pozwalają na zmianę stanowiska z siedzącego na stojące, stają się coraz częstszym wyborem wszystkich na stałe „przykutych” do komputera i dokumentów. Świetnym przykładem jest elektryczne biurko regulowane od Zdesk z serii HERO. Prosta konstrukcja, łatwość użytkowania, a także duża powierzchnia blatu sprawiają, że biurko doskonale sprawdzi się w każdym biurze i zadowoli nawet najbardziej wymagających użytkowników.

Jazda po alkoholu

Redakcja IwK

Witaj w naszej redakcji, gdzie troska o rozwój osobisty, karierę zawodową, naukę i stabilność finansową spotyka się z praktycznymi poradami i inspirującymi artykułami.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jazda po alkoholu
smycz
centrum naszych interesów

Jesteś zainteresowany reklamą?

centrum naszych interesów