Deklaracja VAT-7 – wypełnij i złóż online!

Prowadzenie własnej działalności wiąże się z wieloma obowiązkami. Głównie chodzi tu o mnóstwo papierkowej roboty i dopilnowywanie, aby wszystkie przepisy zostały spełnione. Dlatego wszelkie informacje, które możemy uzyskać z różnych źródeł, są na wagę złota. Nie zawsze o wszystkim pamiętamy i jesteśmy w stanie samemu tego dopilnować. Warto więc skorzystać ze sprawdzonych i pewnych źródeł informacji, aby nie przeoczyć żadnych obowiązkowych dokumentów. Dziś zajmiemy się VAT-7, jako że jest to jedna z ważniejszych deklaracji. Co więc musimy o niej wiedzieć?

VAT-7 – jak wypełnić?

VAT 7 jest o tyle ważny, że od 1.11.2019 roku nastąpiły pewne zmiany dotyczące jego wypełnienia. Nowa wersja 20 wymaga od nas zapoznania się ze zmienionym sposobem wypełniania deklaracji. Co prawda jeszcze do końca roku możemy korzystać z wersji 19, jednak lepiej od razu zapoznać się z nowościami. 

Najprostszym sposobem na wypełnienie nowej deklaracji jest skorzystanie z programu dostępnego na stronie vat-7.pl. Aplikacja fillUp umożliwi nam przeniesienie wszelkich danych ze starej deklaracji na nową wersję. Wszystko automatycznie i bez zbędnego tracenia czasu.

Warto wiedzieć, że zmiany dotyczą nie tylko samego VAT-7, ale całego podatku. Nowe progi obowiązują już od jesieni tego roku. 

Program VAT-7 – jakie niesie za sobą udogodnienia?

Oprócz niezaprzeczalnej łatwości i szybkości wypełniania wszelkich dokumentów, program ma także wiele innych zalet. Na przykład w prosty sposób możemy sprawdzić listę naszych kontrahentów. Chodzi tu o weryfikację osób na tak zwanej „białej liście”. Dane takie jak status podatnika VAT, numer konta bankowego oraz dane adresowe sprawdzimy za pomocą jednego kliknięcia. 

VAT 7 online obecnie wymaga przesłania osobno dokumentu JPK_VAT. W planach jest zmiana tej metody tak, aby wszystko zawierało się w jednym pliku. Jeśli tylko takie rozporządzenie wejdzie w życie i dostępne będą nowe formularze, program fillUp natychmiast wdroży je do swojego systemu. 

vat 7

Oczywiście dokument JPK_VAT także możemy wysłać za pośrednictwem aplikacji. Wszystko równie łatwo i szybko. Wypełnianie wszelkich dokumentów zajmuje naprawdę kilka minut. Wysłanie wszelkich danych również nie jest problematyczne i także następuje przez aplikację. 

Do podpisania deklaracji wystarczy e-podpis. Jest to podpis kwalifikowany lub podpis zaufany. Tym sposobem nie musimy drukować i wysyłać podpisanej deklaracji, wszystko odbywa się online!

Wypełnianie VAT online to najlepszy sposób!

Jeśli zależy nam na czasie, ale także na praktycznym i skutecznym sposobie rozliczania wszelkiej dokumentacji, to musimy zacząć korzystać z internetowych programów. Jest to całkowicie bezpieczne, więc nie musimy bać się, że nasze dane zostaną źle przechowane i wyciekną w niepowołane ręce. Wszelkie potrzebne informacje i dokładny opis, jak należy wypełniać deklarację, znajdziemy na stronie vat-7.pl. Zapoznanie się z treścią witryny pomoże nam w stawianiu pierwszych kroków przy rozliczaniu deklaracji online. To nic trudnego – przekonaj się sam!

Redakcja IwK