Strona główna
Poradnik
Tutaj jesteś

Jak przeprowadzić biuro w Łodzi?

Poradnik Data publikacji - 3 stycznia 2024 Autor - Redakcja IwK
Jak przeprowadzić biuro w Łodzi


Meble, komputery, rzutniki, flipcharty – to zaledwie początek listy rzeczy, które trzeba przewieźć podczas przeprowadzki biura. A do tego bezpiecznie zapakować, zorganizować przewóz, wynieść z biurowca, wnieść do nowego… no i jeszcze formalności. Przeprowadzka firmowa to więc często kompletny chaos. Chyba że zostanie właściwie przeprowadzona!

Przeprowadzka biur – czym się charakteryzuje?

Największym wyzwaniem, z którym wiąże się firmowa przeprowadzka, nie jest wbrew pozorom przeniesienie wszystkich rzeczy. Tym, co sprawia największy problem, jest kompletny brak czasu. To nie przeprowadzka domu, w przypadku której możesz sobie powoli sortować i pakować rzeczy, a potem przewozić je cały weekend. Przenosząc biuro, trzeba zachować ciągłość pracy.

Podstawą jest zatem naprawdę dobra organizacja i konkretny plan działania. Przygotowując się do przeprowadzki biura, firma powinna stworzyć swój harmonogram przenoszenia się. Określić w nim ramy czasowe wykonywania poszczególnych prac (sortowanie rzeczy, utylizacja niepotrzebnych dokumentów czy uszkodzonych sprzętów, formalności, pakowanie etc.) oraz przydzielić do nich konkretne osoby. A także: wykonać właściwą komunikację przeprowadzki firmy, zatem poinformować pracowników, co będzie się działo, dlaczego i kto będzie za co odpowiedzialny.

Jak przewieźć meble biurowe i sprzęt?

Planowanie przeprowadzki biura w Łodzi powinno obejmować inwentaryzację, a więc spisanie całego mienia firmy. Ze wskazaniem, co przed przeprowadzką firmy zostanie zutylizowane: niedziałające sprzęty, uszkodzone krzesła itd. Po oddzieleniu rzeczy „do wyrzucenia” od „do przewiezienia” i ich spisaniu nadchodzi pora na organizację transportu mebli, sprzętów oraz pozostałego wyposażenia firmy.

Możliwości są trzy. Firma może wynająć dostawczaka i na własną rękę zająć się przewozem mebli biurowych, sprzętu etc. Inną opcją jest wynajęcie firmy transportowej, a ostatnią – firmy świadczącej usługi przeprowadzkowe. Choć te nazwy bywają używane zamiennie, to mówimy tutaj o dwóch różnych usługodawcach.

Firma transportowa zajmie się przede wszystkim przewiezieniem powierzonego jej mienia z punktu A do punktu B. Z kolei usługi przeprowadzkowe w Łodzi obejmują również:

  • inwentaryzację firmowych dokumentów,

  • montaż i demontaż mebli,

  • utylizację niepotrzebnego wyposażenia,

  • pakowanie oraz wypakowywanie firmowego mienia,

  • profesjonalne zabezpieczenie mebli, sprzętów i delikatnego mienia specjalnymi matami oraz folią bąbelkową i stretch,

  • załadunek oraz rozładunek, również w przypadku braku windy.

Przeprowadzki biur w Łodzi

Potrzebując profesjonalnej usługi przeprowadzkowej na terenie Łodzi i okolic, nie musisz szukać daleko. W regionie funkcjonuje bowiem bardzo wysoko oceniana przez klientów firma przeprowadzkowa Fortis Przeprowadzki – jak wynika z opinii Google, aż 99 proc. korzystających jest zadowolonych z usług. Oferują przeprowadzki biur w Łodzi, Zgierzu, Bełchatowie, Pabianicach, Skierniewicach, Piotrkowie Trybunalskim, Sieradzu i wielu innych miastach. Nawet w Warszawie czy Wrocławiu!

Wahając się nad skorzystaniem z usług związanych z przeprowadzkami, myśli się zazwyczaj o finansach – w końcu trzeba za nie zapłacić. Warto jednak wziąć pod uwagę dwie kwestie: po pierwsze, firma może wrzucić sobie taką usługę profesjonalnej przeprowadzki w koszty prowadzenia działalności. Po drugie, specjaliści pakują, zabezpieczają, załadowują i przewożą mienie wyjątkowo sprawnie, bo mają w tym spore doświadczenie. A to sprawia, że cały proces przebiegnie szybciej, czyli firma będzie mogła prosperować bez dłuższej przerwy. W efekcie: nie straci pieniędzy.

Wybierz sprawdzoną i polecaną firmę przeprowadzkową, Łódź

Aby mieć pewność, że przeniesienie biura przebiegnie naprawdę sprawnie i bezproblemowo, warto postawić na sprawdzoną firmę przeprowadzkową w Łodzi. Czyli taką, która prosperuje długo, więc miała już sporo klientów. A co za tym idzie – wiele opinii. Gdy wpiszesz w wyszukiwarkę Google frazę firma przeprowadzkowa Łódź Fortis Przeprowadzki, znajdziesz wirtualną wizytówkę przedsiębiorstwa wraz z ocenami wystawianymi przez klientów. To opinie weryfikowane, zatem autentyczne, często podparte zdjęciami, wykonanymi podczas przeprowadzki.

Sprawdź, jak szybko może przebiec przeprowadzka firmy, gdy korzysta się z usług polecanych profesjonalistów!

Materiał zewnętrzny

Redakcja IwK

Witaj w naszej redakcji, gdzie troska o rozwój osobisty, karierę zawodową, naukę i stabilność finansową spotyka się z praktycznymi poradami i inspirującymi artykułami.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

smycz