Strona główna
Finanse
Tutaj jesteś

Wyznacz cel – Nest Bank Nest Skarbonka

19 października 2022 Nest Bank Nest Skarbonka

Polacy zdali już sobie sprawę z tego, że posiadanie oszczędności może okazać się w wielu sytuacjach niezbędne. Dlatego szukają różnych sposobów bezpiecznego lokowania pieniędzy. Ciekawym rozwiązaniem są konta oszczędnościowe, które w swojej ofercie mają dzisiaj praktycznie wszystkie banki działające na terenie naszego kraju. Produktem, którym zajmiemy się tym razem jest Nest Bank Skarbonka. To rozwiązanie, które polecane jest wszystkim chcącym oszczędzać na przykład na wakacyjny wyjazd czy zakup samochodu. Zobaczmy, jakie warunki proponuje Nest Bank.

Dlaczego Nest Skarbonka to dobry wybór?

Jest to rodzaj konta oszczędnościowego, które pozwala na sprawne i pozbawione problemów odkładanie pieniędzy na konkretny cel. Bank dość elastycznie podchodzi do swoich klientów, dając im możliwość wpłacania i wypłacania dowolnych kwot pieniędzy. Cały produkt został jednak skonstruowany tak, aby nie tylko umożliwiał odkładanie gotówki, ale również motywował skutecznie do dalszego oszczędzania. Pod tym względem Nest Skarbonka odróżnia się od innych rachunków oszczędnościowych dostępnych w bankach.

Nest Skarbonka oprocentowanie – ile można zarobić, oszczędzając na tym koncie?

Oprocentowanie Nest Skarbonki jest różne. Ci, którzy skorzystają z atrakcyjnej akcji promocyjnej mogą liczyć nawet na 6% w skali roku. Jest to dość dobry wynik. Większość banków działających w Polsce oferuje klientom dużo niższe oprocentowanie. Wady? Takie oprocentowanie działa jedynie do 10 tysięcy złotych. Jeśli na Twoim koncie będzie wyższa kwota, musisz zadowolić się niższymi odsetkami. W przypadku oszczędności do 10 tysięcy oprocentowanie jest zmienne. Tym, co uwzględniane jest podczas jego ustalania jest stawka WIBOR 3M. W przypadku depozytów opiewających na kwotę wyższą niż 10 tysięcy złotych oprocentowanie jest stałe. Jego poziom jest jednak bardzo niski. Wynosi bowiem zaledwie 0,01%, co sprawia, że notowane zyski są na naprawdę niewielkim poziomie. Jeśli jednak chodzi o konta oszczędnościowe, to oprocentowanie standardowe często plasuje się na zbliżonym poziomie. Szczegóły znajdą Państwa na naszej stronie – ranking kont oszczędnościowych.

skarbonka

Jak długo obowiązuje akcja promocyjna?

Skarbonka Nest Bank atrakcyjne oprocentowanie w przypadku akcji promocyjnej. Warto więc dokładnie wiedzieć, jak długo ona działa. Zakładając rachunek, możesz być pewny, że wyższe odsetki będą naliczane do końca miesiąca, w którym otworzyłeś rachunek, a także przez następne pół roku. Nie jest to źle, biorąc pod uwagę, że w wielu bankach oferty promocyjne obejmują często jedynie trzy – cztery miesiące. Pod tym względem propozycja Nest Banku wypada dobrze. Nest Bank posiada w ofercie również inne produkty. Wspomnieć wystarczy chociażby Nest Rodzinne Oszczędności.

Jak działa Skarbonka Nest Bank?

Jeśli założysz konto Skarbonka w Nest Banku, zaczniesz korzystanie z niego od określenia celu, na który zbierasz pieniądze. Każdy cel może mieć swoją nazwę, a także odrębną grafikę, która będzie do niego nawiązywać. Konto wyposażone jest w funkcję Kalkulator, która pozwala na szybkie i pozbawione problemów stworzenie planu oszczędzania. Jest on zawsze adekwatny do możliwości finansowych, a także kwoty, jaką zamierzasz uzbierać. Ciekawą opcją jest możliwość oszczędzania automatycznego. Wystarczy określić kwotę, którą planujesz odkładać, a następnie wybrać automatyczne oszczędzanie. Tym sposobem środki znajdujące się na Nest Koncie zostaną przekierowany na cel, który ustaliłeś. Wszystko przebiega sprawnie. Autorzy pomysłu zadbali również o elementy motywacyjne. Jeśli zalogujesz się na konto, to zobaczysz, jak dużo musisz jeszcze zebrać, aby osiągnąć swój cel. Możliwe jest także otrzymywanie powiadomień, w których zostaniesz dokładnie poinformowany, jak wyglądają Twoje postępy. Bank może wysłać taką informację również wówczas, gdy oszczędzanie niekoniecznie będzie przebiegało zgodnie z planem. Można przypuszczać, że takie rozwiązania mogą być pomocne dla wielu osób. Warto pamiętać, że banki dzisiaj mocno walczą o klientów. To właśnie z tego powodu konta osobiste i inne rachunki coraz częściej oferują nie tylko przechowywanie pieniędzy.

Oferta banków jest obecnie bardzo rozbudowana. Konta oszczędnościowe to tylko jeden z wielu elementów oferty. Obecny ranking kont oszczędnościowych znajdziesz pod adresem https://finansowyopiekun.pl Dostępne są również konta walutowe, na posiadanie których decyduje się coraz więcej osób. Wybierając bank, warto pamiętać, że oferty poszczególnych placówek mogą się między sobą dość mocno różnić. Dlatego warto – przed podjęciem ostatecznej decyzji – porównać je ze sobą.

Tekst sponsorowany: Prosto o finansach – Porównywarka finansowa https://finansowyopiekun.pl

Materiał zewnętrzny

Jazda po alkoholu

Redakcja IwK

Witaj w naszej redakcji, gdzie troska o rozwój osobisty, karierę zawodową, naukę i stabilność finansową spotyka się z praktycznymi poradami i inspirującymi artykułami.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Kompleksowa obsługa księgowa? Zleć to firmie zewnętrznej!
podatnik VAT w innym kraju
kurs inwestowania

Jesteś zainteresowany reklamą?

kurs inwestowania