Strona główna
Praca
Tutaj jesteś

Darmowy grafik pracy – komu się może przydać?

Praca Data publikacji - 1 lipca 2022 Autor - Redakcja IwK
Darmowy grafik pracy

Prawo polskie dokładnie mówi o tym, ile miesięcznie godzin pracownik może przepracować na danym stanowisku. Właściciele firm mają obowiązek tworzenia harmonogramu pracy, który musi być ułożony zgodnie z obowiązującymi zasadami i przepisami.

Darmowy grafik pracy – idealne rozwiązanie dla właścicieli firm

Ułożenie grafiku pracy przez pracodawcę nie jest prostym zadaniem. Przede wszystkim należy uwzględnić wiele elementów, takich jak wymiar czasu pracy, planowane i nieplanowane nieobecności, nadgodziny, ilość godzin do przepracowania, wykorzystany urlop czy ilość dni do wykorzystania do opieki nad dzieckiem. Takich składowych jest bardzo wiele i w dużych firmach zatrudniających sporo pracowników wymaga to bardzo dużo pracy. Jest jednak rozwiązanie ułatwiające ułożenie grafiku. W internecie jest dostępny darmowy grafik pracy. Jest to program, który pozwala szybko opracować harmonogram dla zmian roboczych. Oczywiście wszystkie dane przechowywane są w bezpieczny sposób w chmurze. Nie ma zagrożenia, że dostaną się one w niepowołane ręce lub po prostu zostaną skasowanie. Używając takiego programu, można szybko wykonać grafik nawet w dużych przedsiębiorstwach.

Program do układania grafiku pracy – czy warto skorzystać?

W internecie można znaleźć wiele darmowych programów, w których można ułożyć grafik pracy. Coraz więcej firm korzysta z takich możliwości, gdyż jest to znacznie ułatwienie. Każdy, kto prowadzi firmę, zatrudniającą kilku pracowników wie, że stworzenie harmonogramu pracy jest bardzo czasochłonne. Dlatego wiele firm wyszło naprzeciw oczekiwaniom i udostępniło darmowe grafiki pracy online. Dzięki programowi można szybciej napisać grafik, prowadzić statystyki pracy, a także obliczać nadgodziny. 

Jak obliczyć nadgodziny?

Samo ustalenie grafiku z darmowym programem jest bardzo przyjemne. Dodatkowo można także skorzystać z jego funkcji i dowiedzieć się jak obliczyć nadgodziny w prosty i szybki sposób. Ręczne obliczanie godzin nadliczbowych jest bardzo pracochłonne. Prawo dokładnie ustala, że pracownik może pracować 8 godzin dziennie lub 40 godzin tygodniowo. Jeśli pracodawca poprosi pracownika o dodatkowe godziny pracy ponad te normy, to pracownik powinien otrzymać dodatek do wynagrodzenia za nadgodziny. Nadgodziny jednak mogą być wykonywane tylko w określonych przypadkach opisanych w ustawie. Należy oczywiście tych przepisów przestrzegać. Za nadgodziny pracownik może dostać także dodatkowe dni wolne za przepracowane nadgodziny.

Redakcja IwK

Witaj w naszej redakcji, gdzie troska o rozwój osobisty, karierę zawodową, naukę i stabilność finansową spotyka się z praktycznymi poradami i inspirującymi artykułami.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?