Strona główna
Praca
Tutaj jesteś

Czym kierować się przy wyborze płytek do salonu?

Praca Data publikacji - 4 listopada 2022 Autor - Redakcja IwK
płytki do salonu


Płytki salonowe są ciekawą alternatywą dla tradycyjnych drewnianych podłóg czy paneli z syntetycznych materiałów. Ilość wzorów i kolorów, daje nam dużo możliwości na wybór stylu naszego salonu. Przed nami znajduje się duży wachlarz płytek, który tylko czeka na nas i nasze pomysły.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • jakie płytki do salonu wybrać
  • na co zwrócić uwagę przy wybieraniu płytek do salonu
  • co wybrać płytki z połyskiem czy matowe 

Jakie płytki do salonu wybrać?

Obecnie sklepy oferują nam szeroką gamę materiałów dekoracyjnych. Ta sama sytuacja dotyczy płytek do salonu na ścianę czy podłogę. Możemy wybierać pomiędzy płytkami ceramicznymi, gresem czy kamieniem naturalnym. Ponadto to wszystko jest dostępne w różnych formatach. Kolejnym aspektem jest powierzchnia. Do wyboru mamy płytki polerowane na wysoki połysk, matowe, satynowe czy piaskowe. Jeżeli chcesz zobaczyć inne rodzaje płytek wejdź na kaflando.pl, gdzie znajdziesz wiele opcji i kombinacji płytek do salonu.

Na co zwrócić uwagę wybierając płytki do salonu?

Płytki podłogowe powinny wyróżniać się wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Powinny być też trwałe przeciw ścieralności oraz odporne na różnego rodzaju chemię gospodarczą, a także inne substancje, które mogą na nią trafić. Jest to ważne z kilku powodów. Przede wszystkim każdy z nas chce wykonać remont i mieć spokój przez dłuższy czas. Dlatego właśnie płytki podłogowe powinny być trwałe i odporne. W skrócie muszą zdać próbę czasu. 

Inny istotny punkt gdy wybieramy płytki to fakt, że powinny być proste w utrzymaniu, a wszelkie zabrudzenia będą niewidoczne. A to wszystko dzięki maskującej kolorystyce płytek i jej wzorom. W ten sposób jesteśmy w stanie zapobiec częstej i czasochłonnej pielęgnacji. Ostatnią mniej ważna rzeczą jest dobranie kolorystyki tak, aby wpasowała się do wnętrza.

Płytki do salonu z połyskiem czy mat?

Przy wyborze płytek panuje praktycznie całkowita dowolność. Wszystko zależy od tego co ty oczekujesz. Czy ważny dla ciebie jest wygląd i estetyka? A może po prostu chcesz utrzymać jej w całkowitej czystości? Zawsze może zdecydować się na płytki ceramiczne, które nie będą tak śliskie, a tym samym o wiele bezpieczniejsze.

Decydując między połyskiem a matem warto jest rozważyć ich różnice. Płytki polerowane na wysoki połysk są śliskie, zwłaszcza jak będą mokre. Matowy odpowiednik zapewnia większą przyczepność, jednak jest troszkę trudniejszy w utrzymaniu. Na płytkach polerowanych widać znacznie mniej zabrudzeń, w przeciwieństwie do matowych gdzie są one nieco bardziej widoczne. Szerokie możliwości kombinacji kolorów, wzorów i rozmiarów sprawiają, że wybór nie jest łatwy. Jedyne co cię ogranicza to twoja wyobraźnia. Zobacz więcej na https://kaflando.pl/.

Redakcja IwK

Witaj w naszej redakcji, gdzie troska o rozwój osobisty, karierę zawodową, naukę i stabilność finansową spotyka się z praktycznymi poradami i inspirującymi artykułami.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Ochrona Sygnalistów?