Strona główna
Praca
Tutaj jesteś

Firmowe auto dla pracownika – czym powinno się wyróżniać?

Praca Data publikacji - 9 kwietnia 2024 Autor - Redakcja IwK
służbowe auto


Samochód firmowy w przypadku niektórych zawodów jest niezbędny. Czasami stanowi jeden z ciekawych benefitów, jaki można zaproponować w swojej firmie. Czym powinien wyróżniać się pojazd dla pracownika i jak go sfinansować?

Auto to dodatek, który warto umieścić w ofercie pracy. Kandydaci mogą omijać ogłoszenia wymagające od nich własnego samochodu. Okazuje się, że cztery kółka nie muszą obciążać finansowo przedsiębiorstwa. 

Służbowe auto – świetny pomysł na docenienie pracownika

Służbowy samochód przydaje się w wielu różnych zawodach. Należą do nich m.in.: przedstawiciele handlowi, doradcy finansowi, pracownicy serwisów, kurierzy, osoby z branży foto i wideo czy inspektorzy terenowi. Auto to jedno z narzędzi motywujących do podjęcia pracy w danym miejscu.

Zakup lub leasing samochodu dla zatrudnionych to benefit pracowniczy, który zachęca do aplikacji na stanowisko. Czasami osoby bez własnego auta muszą rezygnować z niektórych ofert, ponieważ wymaga się od nich właśnie pojazdu. Oni również mogą okazać się świetnymi specjalistami w danym zawodzie, więc warto dać im szansę.

Poza tym samochód bywa także narzędziem motywacyjnym. Pracodawca może oferować służbowe auto np. po ustalonym okresie próbnym czy za określone osiągnięcia w codziennej pracy.

Jaki powinien być dobry samochód służbowy?

Służbowe auto powinno cechować się oszczędnym zużyciem paliwa. Będzie wtedy tańsze i efektywniejsze w użytkowaniu. Należałoby rozważyć również samochód elektryczny, który jest korzystniejszy dla środowiska naturalnego. Sprawdzi się w przypadku zawodów, które wymagają pokonywania sporej liczby kilometrów.

Auto musi być odpowiednio pakowne i funkcjonalne. Jeśli pracownik przewozi ze sobą narzędzia czy paczki dla klientów, powinien dysponować adekwatną przestrzenią. Warto sięgać także po modele z niskimi kosztami serwisowania, by w razie awarii nie wydawać zbyt dużych środków na naprawę i zakup nowych części.

W wyborze każdego samochodu liczy się przede wszystkim bezpieczeństwo. Auto powinno mieć odpowiednie technologie poprawiające ochronę kierowców np. system ostrzegania o martwym punkcie.

Jak sfinansować służbowe auto?

Przedsiębiorcy nie muszą inwestować dużych sum w zakup nowoczesnych samochodów dla pracowników. Najwygodniejszym rozwiązaniem jest leasing. Na rynku nie brakuje firm oferujących bardzo szerokie floty pojazdów od sprawdzonych marek. Dużą popularnością cieszy się np. leasing Volkswagena.

Dzięki leasingowi firma nie zaburza swojej płynności finansowej i nie narusza zgromadzonego kapitału. Elastyczne warunki umów pozwalają negocjować m.in wysokość comiesięcznych rat czy długość zobowiązania. To także minimum formalności i możliwość wyboru spośród najnowocześniejszych modeli.

Wśród najchętniej wybieranych opcji znajdują się także leasing Toyoty, BMW czy Mercedesa. Dzięki temu możesz bez problemu zapewnić swoim pracownikom komfortowe warunki i bezpieczeństwo w codziennych podróżach biznesowych. To dobre rozwiązanie również dla menadżerów i samych przedsiębiorców. Auta, jakimi dysponuje firma, wpływają na wizerunek brandu.

Podsumowanie

Leasing to bardzo prosta procedura finansowania dostępna dla przedsiębiorstw różnej wielkości – od jednoosobowych działalności i startupów, przez średnie firmy, aż po międzynarodowe korporacje. Służbowe auto wpływa na komfort pracownika i często umożliwia mu dogodne wykonywanie obowiązków. To benefit, który zdecydowanie warto wdrożyć w środowisku pracy.

Materiał zewnętrzny

Redakcja IwK

Witaj w naszej redakcji, gdzie troska o rozwój osobisty, karierę zawodową, naukę i stabilność finansową spotyka się z praktycznymi poradami i inspirującymi artykułami.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Wpływ kolorów na percepcję marki