Praca na platformie wiertniczej – plusy i minusy

Mimo dość specyficznych warunków pracy, jakie niewątpliwie panują na platformie wiertniczej, bardzo wiele osób się na nią decyduje. Ma ona bowiem bardzo znaczące plusy, ale również trzeba być gotowym na te mniej przyjemne kwestie. Jeśli odpowiednio się przygotujemy, to z pewnością może przynieść wiele korzyści. Tak więc sprawdźmy, dla kogo jest praca na platformie wiertniczej. Dowiedz się wszystkich ważnych rzeczy na ten temat!

O tym przeczytasz:

  • praca na platformie wiertniczej – plusy
  • platforma wiertnicza praca – minusy
  • praca platforma wiertnicza – dla kogo?
  • praca na platformie wiertniczej – jakie trzeba mieć cechy charakteru?
  • platforma wiertnicza – zarobki

Praca na platformie wiertniczej – plusy

Praca na platformie wiertniczej ma swoje niewątpliwe plusy, a mianowicie zarobki. To właśnie tam możemy zarobić całkiem sporo. Kolejnym plusem jest okres wolnego czasu. Panuje tam system 14/14 lub podwojenie czasu, a mianowicie 28/28. W praktyce oznacza to, że pracownik tyle samo dni jest na morzu, ile w domu. Możemy więc całkiem swobodnie zaplanować wolny czas, bo jest go dość sporo. Na to, jeśli chodzi o pracę gdzieś indziej, nie możemy liczyć.
Plusem są niewątpliwie także bardzo ciekawe widoki i świeże powietrze.

praca na platformie wiertniczej

Sprawdź: Dlaczego warto iść na studia podyplomowe?

Platforma wiertnicza praca – minusy

Praca na platformie ma też znaczące minusy. Musimy się przygotować na częste rozłąki z rodziną, co bywa uciążliwe. Nawet jeżeli zdarzy się w domu jakiś wypadek, w którym ucierpi ktoś nam bliski, to nie damy rady wrócić, chyba że znajdziemy zmiennika. Bywa to jednak zwykle bardzo trudne. Kolejnym minusem są bardzo często ciężkie warunki. Nie każdy zdoła wytrzymać ciągłe kołysanie, a także pracę w palącym słońcu. Żeby znieść te wszystkie niedogodności musimy kochać morze i swoją pracę. W innym wypadku nie wytrzymamy ciągłej rozłąki z rodziną i warunków, jakie będziemy musieli na co dzień znosić. Za minus można uznać także pracę z tymi samymi ludźmi przez tak długi okres. Musimy zacząć ich traktować jak rodzinę. Jeśli lubimy dane osoby, to problemu nie ma, ale jeśli nie znosimy, to może to być bardzo uciążliwe.

Sprawdź: Jakie są rodzaje przedsiębiorstw?

Praca platforma wiertnicza – dla kogo?

Przede wszystkim na pracę na platformie mogą liczyć osoby, które są potrzebne do gotowania, sprzątania i wszystkich rzeczy, które należą do codziennych czynności. Jest to istotne, bo ludzie tam pracujący platformę wiertniczą traktują jak swój dom w tym czasie i wiodą normalne życie. Praca na platformie to zawód, który sprawdzi się wszystkim tym, którzy mają uprawnienia spawacza, mają wiedzę na temat wydobywania ropy i odpowiednie ku temu uprawnienia, a także wiele innych. Musimy jednak pamiętać, że tutaj nie tylko uprawienia są ważne, ale także takie kwestie jak cechy charakteru czy miłość do morza. Osoba musi także być gotowa na rozłąkę z rodziną. Jest to bardzo ważne, bo jeśli nie spełnimy tego warunku, to możemy nie wytrzymać na morzu z tęsknoty za bliskimi. Jeśli taka praca nie jest dla Ciebie, to sprawdź tutaj: https://inwestycjawkadry.info.pl/jak-zadbac-o-wlasne-finanse-i-oszczedzic-pieniadze/.

Praca na platformie wiertniczej – jakie trzeba mieć cechy charakteru?

Platforma wiertnicza praca wymaga od nas tego, aby wykazywać się dużą cierpliwością i sympatią. Nie odnajdą się tam osoby wybuchowe i choleryczne lub takie, które nie potrafią działać w grupie. Owa praca wymaga nie tylko wykonywania obowiązków, ale także codziennego życia z bądź co bądź obcymi dla nas ludźmi. Decydując się na tego typu pracę musimy pamiętać o wszystkich tych aspektach i na ich podstawie podjąć decyzję, czy nadajemy się do takiej pracy.

Platforma wiertnicza – zarobki


Platforma wiertnicza to nie tylko wymagające i odpowiedzialne stanowisko pracy, ale także może być źródłem atrakcyjnych zarobków. Praca na platformie wiertniczej, która często odbywa się na zmiany, zapewnia pracownikom korzystne warunki finansowe. Zarobki na platformie wiertniczej zazwyczaj są wyższe niż przeciętne wynagrodzenie w innych branżach. Wynika to z wielu czynników, takich jak ryzyko związane z pracą na morzu, wysokie kwalifikacje i doświadczenie wymagane od pracowników oraz trudności logistyczne związane z eksploatacją platformy. Dodatkowo, często oferowane są dodatki, takie jak premie za pracę w warunkach ekstremalnych, dodatki za godziny nadliczbowe czy pakietu świadczeń socjalnych, które mogą znacząco wpływać na ogólną wysokość zarobków. Pracując na platformie wiertniczej, pracownicy mają szansę osiągnąć stabilne i dochodowe źródło zarobku, a także rozwijać swoją karierę w przemyśle naftowym.

FAQ

Jak wygląda praca na platformie wiertniczej?

Praca na platformie wiertniczej polega na obsłudze i utrzymaniu infrastruktury wiertniczej na morzu. Pracownicy wykonują różne zadania związane z wierceniem, eksploatacją i konserwacją.

Jakie są godziny pracy na platformie wiertniczej?

Praca na platformie wiertniczej często odbywa się na zmiany, na przykład 12 godzin na 24 godziny lub 2 tygodnie pracy na 2 tygodnie wolnego. Harmonogram zależy od konkretnego projektu i firmy.

Jakie są warunki życia i zakwaterowania na platformie wiertniczej?

Platformy wiertnicze są zazwyczaj wyposażone w pokoje mieszkalne, wspólne pomieszczenia rekreacyjne, stołówki, siłownie i inne udogodnienia, aby zapewnić pracownikom komfortowe warunki życia na morzu.

Jakie są perspektywy rozwoju kariery na platformie wiertniczej?

Praca na platformie wiertniczej może oferować różne możliwości rozwoju kariery, takie jak awanse na wyższe stanowiska, specjalizacja w konkretnych obszarach czy możliwość pracy na innych projektach na całym świecie.

Redakcja IwK