Praca na platformie wiertniczej – Plusy i minusy, dla kogo?

0
9
praca na platformie wiertniczej

Mimo dość specyficznych warunków pracy, jakie niewątpliwie panują na platformie wiertniczej, bardzo wiele osób się na nią decyduje. Ma ona bowiem bardzo znaczące plusy, ale również trzeba być gotowym na te mniej przyjemne kwestie. Jeśli odpowiednio się przygotujemy, to z pewnością owa praca może przynieść wiele korzyści.

Plusy pracy na platformie wiertniczej

Praca na platformie wiertniczej ma swoje niewątpliwe plusy, a mianowicie zarobki. To właśnie tam możemy zarobić całkiem sporo. Kolejnym plusem jest okres wolnego czasu. Panuje tam system 14/14 lub podwojenie czasu, a mianowicie 28/28. W praktyce oznacza to, że pracownik tyle samo dni jest na morzu, ile w domu. Możemy więc całkiem swobodnie zaplanować wolny czas, bo jest go dość sporo, na co jeśli chodzi o pracę gdzieś indziej, nie możemy liczyć.
Plusem są niewątpliwie także bardzo ciekawe widoki i świeże powietrze.

Minusy pracy na platformie wiertniczej

Praca na platformie ma też znaczące minusy. Musimy się przygotować na częste rozłąki z rodziną, co bywa uciążliwe. Nawet jeżeli zdarzy się w domu jakiś wypadek, w którym ucierpi ktoś nam bliski, to nie damy rady wrócić do domu chyba, że znajdziemy zmiennika co bywa trudne. Kolejnym minusem są bardzo często ciężkie warunki. Nie każdy zdoła wytrzymać ciągłe kołysanie, a także pracę w palącym słońcu. Żeby znieść te wszystkie niedogodności musimy kochać morze i swoją pracę. W innym wypadku nie wytrzymamy ciągłej rozłąki z rodziną i warunków, jakie będziemy musieli na co dzień znosić.
Za minus można uznać także pracę z tymi samymi ludźmi przez tak długi okres. Musimy zacząć ich traktować jak rodzinę i jeśli lubimy dane osoby, to problemu nie ma, ale jeśli nie znosimy, to może to być bardzo uciążliwe.

Kto otrzyma pracę na platformie wiertniczej?

Przede wszystkim na pracę na platformie mogą liczyć osoby, które są potrzebne do gotowania, sprzątania i wszystkich rzeczy, które należą do codziennych czynności. Jest to istotne, bo ludzie tam pracujący platformę wiertniczą traktują jak swój dom w tym czasie i wiodą normalne życie.
Jest to praca, która sprawdzi się wszystkim tym, które mają uprawnienia spawacza, mają wiedzę na temat wydobywania ropy i odpowiednie ku temu uprawnienia, a także wiele innych. Musimy jednak pamiętać, że tutaj nie tylko uprawienia są ważne, ale także takie kwestie jak cechy charakteru czy miłość do morza. Osoba musi także być gotowa na rozłąkę z rodziną. Jest to bardzo ważne, bo jeśli nie spełnimy tego warunku, to możemy nie wytrzymać na morzu z tęsknoty za bliskimi.

Cechy charakteru przydające się na platformie

Osoby pracujące na platformie muszą wykazywać się do siebie dużą cierpliwością i sympatią. Nie odnajdą się tam osoby wybuchowe i choleryczne lub takie, które nie potrafią działać w grupie. Owa praca wymaga nie tylko wykonywania obowiązków, ale także codziennego życia z bądź co bądź obcymi dla nas ludźmi. Decydując się na tego typu pracę musimy pamiętać o wszystkich tych aspektach i na ich podstawie podjąć decyzję, czy nadajemy się do takiej pracy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here